Automatyczne pobieranie? | Pytania i Problemy | Forum

luty 6th, 2012
 
Chcesz pisać na forum – zaloguj się! Zaloguj Zarejestruj


Zarejestruj? | Nie pamiętam Hasła?

Wpisz słowo kluczowe:


 


Minimalna ilość znaków: 4. Maksymalna ilość znaków: 84
Użytkowanie znaków specjalnych:
*  zastępuje dowolną ilość znaków    %  Zastępuje dokładnie jeden znak

Automatyczne pobieranie?

UżytkownikWpis

19:09
poniedziałek, 24 Wrzesień 2012


masa

Member

Wpisów:3

Teoretycznie wszystko juz mam, ale dalej tkwie w niewiedzy. Znalazlem taki link, ktory mnie zmotywowal do zainteresowania tematem http://minudownload.com/games/…..er-2-24cyb
Czy klilniecie w download oznacza automatyczne pobieranie?

22:56
poniedziałek, 24 Wrzesień 2012


Rafal Olszak

Administrator

Wpisów:104

Nie. Klikniecie w download nie oznacza automatycznego pobierania. Tam jest napisane: "You need to register at usenet.nl to download" . Dopiero po zarejestrowaniu prawdopodobnie będziesz mógł pobrać wskazany materiał korzystając z darmowego okresu trial w Usenet.nl. Bez rejestracji cały czas będziesz proszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

17:33
wtorek, 25 Wrzesień 2012


masa

Member

Wpisów:3

To wiem, ze konto musi byc :) Wlasnie dlatego zaczalem szukac o co w tym chodzi.

Czyli jezeli zaloze sobie konto na usenet.nl, oplace sobie triala za 1 euro, to wtedy klikniecie w ten link od razu uruchomi mi download? Przegladalem sobie ten program do usenetu jak i grabita i nie maja one takich tradycyjnych wyszykiwarek jak np emule, wiec mam lekkie problemy ze zrozumieniem tej dosc odmiennej filozofii.

21:06
środa, 26 Wrzesień 2012


Rafal Olszak

Administrator

Wpisów:104

Wpis edytowany 21:18 – środa, 26 Wrzesień 2012 przez Rafal Olszak


Usenet.nl nie udostępnia żadnej webowej wyszukiwarki plików w Usenecie. Aby korzystać z Usenet.nl musisz po rejestracji pobrać ich czytnik i za jego pomocą masz dostęp do swojego konta jak i wielu ustawień. Możesz również przeszukiwać Usenet i pobierać pliki binarne. Do komunikacji czytnik – serwer używane są porty: 119 kiedy korzystamy z połączenia nieszyfrowanego i 443 kiedy korzystamy z połączenia szyfrowanego.
W przypadku Usenet.nl kiedy używasz ich czytnika wszystko powinieneś mieć prekonfigurowane do pobierania. Musisz tylko podać login i hasło czytnikowi jak się Ciebie o to zapyta. Oczywiście masz zakładkę Settings w programie i możesz tam mieszać. Co do tamtego linka to nie korzystaj z takich stron. W większości przypadków chodzi wyłącznie o zmuszenie delikwenta do rejestracji. Ale oczywiście możesz spróbować.

Filozofia jest odmienna. To architektura klient-serwer. Klasyczne podejście jest takie, że masz czytnik i serwer. Czytnik łączy się z serwerem. Możesz przeszukiwać zasoby serwera i pobierać/wysyłać wiadomości i pliki. Kiedy żaden czytnik nie spełnia Twoich oczekiwań jeśli chodzi o przeszukiwanie usenetu w poszukiwaniu plików wtedy korzystasz z zewnętrznych stron indeksujących jak np. NZBMatrix albo przechodzisz do providera, który ma taką funkcję rozbudowaną w swojej ofercie jak np. Newshosting w swoim czytniku albo Easynews, który posiada interfejs webowy i potrzebujesz wtedy wyłącznie standardowej przeglądarki internetowej.O Forum Usenet.info.pl

Strefa czasowa Forum: Europe/Warsaw

Najwięcej użytkowników online kiedykolwiek: 23

Użytkonicy online:
1 Gość

Ustawienia uprawnień dla: Temat:
1 Gość

Statystyki Forum

Kategorie:3
Forum:13
Tematy:108
Wpisy:340

Grupy użytkowników:

Mamy 41 Użytkowników
Odwiedził nas 1 Gość

Mamy 1 Administratora

Najaktywniejsi na forum:

stalkerama – 77
Antykwariusz – 35
lazyq – 14
rafibestmaste – 12
bbumbler – 11
skaldet – 9

Administratorzy: Rafal Olszak (104 Wpisy) 
Komentarze są zamknięte