Home > NZB stránky > NZBMatrix efekt. NZBs.in uzavretý registráciou

NZBMatrix efekt. NZBs.in uzavretý registráciou

December 10th, 2012
 1. Rafal
  December 11th, 2012 at 12:22 | #1

  Oby NZBs.in nie padło, bo w ciągu miesiąca straciłem 3 wyszukiwarki i providera usenetu.

 2. aspik
  December 11th, 2012 at 22:07 | #2

  Witam,

  tez chyba bede musial zmienic providera, aktualnie mam astre, masakra co tu sie ostatnio dzieje! Pare godz i juz DMCA removed. Doradzcie na co sie przerzucic? Z gory wielkie dzieki

 3. Rafal Olszak
  December 11th, 2012 at 23:10 | #3

  Astraweb kiedyś bardzo chwalono. Do czasu kiedy przyznał, że wprowadza automatyczne usuwanie treści na podstawie napływających zgłoszeń DMCA. Stąd ten efekt. Nikt inny nie przyznał się do takiego trybu rozpatrywania napływających zgłoszeń.

 4. aspik
  December 11th, 2012 at 23:16 | #4

  To co polecasz? Albo inaczej, gdzie aktualnie masz wykupione konto?:)

 5. Rafal
  December 12th, 2012 at 18:10 | #5

  Mnie się wydaje, że tylko te najbardziej znani providerzy mają tyle zgłoszeń. http://www.usenet.net/ ma dobrą retencje i chyba nie jest tak znany.

 6. Rafal Olszak
  December 12th, 2012 at 19:06 | #6

  @aspik
  Od około 2 lat trzymam się grupy Highwinds. Highwinds zabezpiecza tzw. backend server dla providerów takich jak: Newshosting, Easynews, UsenetServer, ThunderNews, Newsdemon i innych. Z racji prowadzenia bloga muszę testować różne usługi i sprawdzam też innych providerów.

  @Rafal
  Oprócz grupy Highwinds mamy też inne główne serwery dostępowe. Przykładowo Giganews stanowi tzw. backend server dla providerów takich jak np.: Supernews, PowerUsenet czy wspomniany przez Ciebie Usenet.net. Giganews sprzedaje też dostęp do usenetu pod swoją marką.
  Jeśli Usenet.net sprzedaje usługę od Giganews to już wiesz jak to działa.

 7. aspik
  December 14th, 2012 at 00:19 | #7

  OK, masz na mysli firme UNS Holdings: http://www.usenet-providers.net/newsgroup-resellers.php ? Z tego wniosek ze masz konto u jednego z resselerow od UNS Holdings? Takich jak: Newsdemon, iLoad, BinTube itp. Poniewaz “siostrzane” serwisy (Newshosting, Easynews, UsenetServer) korzystaja z wlasnych sewerow – nie Highwinds? Mozna sie w tym wszystkim troche pogubic…

 8. Rafal Olszak
  December 14th, 2012 at 09:02 | #8

  Faktycznie można się pogubić. Tym bardziej, że nie wchodziłem w szczegóły w poprzednim wpisie, żeby nie zamotać za bardzo. Podałeś bardzo dobre dane za zacytowanym serwisem. To kwestia powiązań biznesowych i nie zawsze to jest takie jasne i potrzebne. Mimo wszystko z tyłu za UNS i tak jest Highwinds. W każdym razie należy pamiętać, że nie każdy provider dysponuje swoją infrastrukturą: serwerami, macierzami. A nawet jeśli dysponuje to musi ten sprzęt trzymać w jakimś Data Center, żeby zapewnić odpowiedni stopień dostępności. Dlatego staram się stawiać na najlepszych takich jak Newshosting, UsenetServer, Easynews ale też pokazywać, że NewsgroupDirect czy Newsdemon to naprawdę dobrzy resellerzy nie ustępujący jakością i ceną.
  A odpowiadając na pytanie to teraz mam konto u resellera z tej grupy. Wcześniej miałem w Newshosting, Easynews i wielu innych. Po prostu testuję rożne konta.

 9. Maksymilian B
  December 15th, 2012 at 20:03 | #9

  Witaj,
  nie wiedziałem gdzie to napisać. Bardzo bym prosił o pomoc. Korzystałem z UseNeXT w okresie testowym. Wszystko było ok, ale zrezygnowałem z ich usług. Konta nie skasowałem. Ostatnio PayPal automatycznie pobrał na ich konto 400 zł, niby na doładowanie mojego konta w serwisie UseNeXT. Wiesz, jak to cofnąć? Pisałem do nich, ale bez odzewu. Co to w ogóle za praktyka, by pobierać bez mojej wiedzy taką kwotę. Proszę o pomoc, bo z tego co korzystam z Twojego serwisu, znasz się na usenecie.

 10. Rafal Olszak
  December 16th, 2012 at 08:06 | #10

  UseNeXT to jeden z dwóch zachodnioeuropejskich providerów, którzy oferują dostęp do usenetu w okresie testowym praktycznie bez limitów. Jeśli jednak nie anulujesz konta w okresie testowym wtedy według zapisu regulaminu usługi, usługa taka w UseNeXT podoba Ci się i zgadzasz się na opłacenie konta za rok z góry.
  Taka rzecz nie mogłaby się zdarzyć w USA ale w Europie to dość powszechne. Pisałem o tym wielokrotnie we wpisach i na stronie w Samouczku. Zwracałem uwagę na konieczność anulowania konta. Masz teraz aktywne konto usenet wykupione w UseNeXT na rok. Cena zgadza się. Prawdopodobnie zapłaciłeś równowartość 95,40 Euro.
  W związku z tym, że zapisując się w UseNeXT zgodziłeś się na warunki usługi odzyskanie tej kwoty jest praktycznie niemożliwe. Przykro mi.

 1. No trackbacks yet.

NZBMATRIX uzavretý

Sorry, this entry is only available in Polski.

Close