Home > Novinky > BREIN eliminuje Usenet?

BREIN eliminuje Usenet?

October 2nd, 2011

Sorry, this entry is only available in Polski.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Novinky , , , ,

 1. groszek71
  October 7th, 2011 at 14:01 | #1

  mam pytanie czy w związku z powyższą informacją serwer http://www.just4today.net/przestał działać?Nie ma od kilku dni żadnych binarek.

 2. Rafal Olszak
  October 7th, 2011 at 15:16 | #2

  Serwer działa i ma się dobrze. Przed chwila połączyłem się i download idzie bez problemów. Znalazłem tam pliki binarne. Trzeba pamiętać tylko, ze retencja danych binarnych tego serwisu to około 10 dni. Poza tym w serwisie z tego co pamiętam codziennie jest zmieniany login i hasło. Dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby uaktualniać dane w ustawieniach serwera. Aktualne dane są zawsze na ich stronie.

 3. groszek71
  October 8th, 2011 at 11:39 | #3

  @Rafal Olszak
  Korzystam z Newsbina i może w programie coś nie działa ,choć śmiga na innych serwerach.Łączy mnie z serwerem hasło, login ze strony port 119,program ma odznaczone wszystkie filtry dotyczące postów(żadnych ograniczeń co do daty czy kompletności postów) i niestety nie pokazuje się nic.Testowane inne darmowe serwery w tym neo działają bez problemu.Ale cóż za darmo to boli gardło..dzięki za odpowiedź.

 4. Rafal Olszak
  October 8th, 2011 at 14:07 | #4

  Z just4today jest taka sprawa, że używam tego od wielkiego dzwonu. Niestety człowiek przyzwyczaja się do dobrego i przestaje korzystać z serwera jeśli maksymalna ilość połączeń to tylko 2 i retencja wynosi koło 10 dni oraz codziennie trzeba zmieniać login i hasło. Just4today nigdy nie używałem do ściągania grup dyskusyjnych. Nawet specjalnie spróbowałem teraz i do tego się nie nadaje moim zdaniem. Jakoś nie udało mi się wyświetlić zawartości grup. Oczywiście ustawienia typowe czyli takie jak napisałem i takie jak Ty zastosowałeś.
  Klient taki jak darmowy GrabIt czy Alt.Binz łączy się z serwerem i autentykacja jest bezproblemowa. Ale poszczególnych grup nie ściąga. Z tego serwera należy korzystać w ten sposób:
  1. Wyszukać interesującą treść za pomocą czytnika jeśli ma taka możliwość używając opcji search albo
  2.Skorzystać z zewnętrznej wyszukiwarki typu Binsearch.info ustawiając opcję “Maximum age of post” na 1 lub 2 tygodnie aby nie otrzymywać wyników, z których nie będziemy mogli skorzystać.
  3.Zaznaczyć co nas interesuje w wynikach wyszukiwania i kliknąć na dole przycisk ” Create NZB” co pozwoli na ściągniecie pliku NZB i otwarcie go w czytniku.
  4. W windows otwiera nam się okno “Otwieranie *****.nzb i wybieramy “Otwórz za pomocą” wybierając nasz czytnik z listy programów. Jeśli czytnik był połączony z serwerem od razu zacznie się ściągać.
  5. Można też zapisać plik nzb na lokalnym dysku i w czytniku go otworzyć później lub korzystając z innego serwera.

  Mam nadzieję, że to pomoże.

 5. groszek71
  October 8th, 2011 at 16:02 | #5

  @Rafal Olszak
  Bardzo dziękuję za radę.Pozdrawiam.

 1. No trackbacks yet.

Newshosting predstavuje svoje newsreader

Sorry, this entry is only available in Polski.

Close