Home > Usenet Providers > Porovnanie plateného prístupu k Usenet

Porovnanie plateného prístupu k Usenet

June 29th, 2009

Dnes predstavujú počet Usenet poskytovateľov platené. Platený prístup k Usenet by nám poskytujú rovnakú službu a zabezpečenia dát. Nezabudnite, že dobré by mal ponúknuť obdobie, v ktorom si môžete vyskúšať službu zadarmo, a ak nebudeme páčiť, jednoducho vzdať bez akýchkoľvek následkov. Já dôrazne odporúčame, aby ste začali týmto spôsobom od jeho Usenet prístup zdarma v prípade, že počet serverov nespĺňa vaše očakávania. Servery zadarmo, rovnako ako mnoho iných platobných serverov čoskoro.

Porovnanie plateného prístupu k Usenet
Provider
Binárne uchovávanie údajov
Text uchovávanie údajov
Cena/mesiac
Trial/Limit dát
Power Usenet
200
1000
12.99-14.95$
5dni/10GB
Usenet.net
200
1000
8.99-12.99$
5dni/10GB
Rhino News
200
1000
9.99-18.99$
Nie
Supernews
200
1000
12.99-19.99$
Nie
Giganews
326
2198
2.99-24.99$
14dni/10GB
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Usenet Providers , , ,

  1. Mariusz
    August 21st, 2009 at 12:54 | #1

    Czy tylko giganews ma tak długą retencję danych tekstowych? Skąd ściągnąć wiadomości np. z lat 90.

  2. Rafal Olszak
    August 21st, 2009 at 16:13 | #2

    W tej chwili Giganews oferuje ponad 6 lat retencji danych tekstowych (2251 dni) i z tych providerów, których znam jest to wynik nie do pobicia. Z przykrością stwierdzam, ze praktycznie wszyscy skupiają się na retencji danych binarnych, bo na tym się teraz zarabia najwięcej. Jedynie Giganews stara się utrzymywać wszystkie zasoby w zrównoważony sposób i jest w stanie zaoferować najdłuższy czas retencji tych danych. W sumie nie dziwię się innym providerom, bo najczęściej jak najszybciej chcą osiągnąć zwrot na inwestycjach a poza tym nie mają takiego stażu jaki ma Giganews (firmę założono w 1998 roku a więc jest to już więcej niż dekada w biznesie).
    Nie miałem potrzeby korzystania ze starszych danych ale sam z ciekawości rozejrzę się na rynku i dam znać.
    Dało się przezwyciężyć problemy z czytnikami?

  3. Rafal Olszak
    August 21st, 2009 at 16:41 | #3

    Sytuacja wygląda tak, że starsze dane po prostu zwalniają miejsce nowszym jeśli nie wydłużamy czasu retencji. Kiedy raz zostaną usunięte po prostu ich nie ma. Można zaryzykować twierdzenie, ze jeśli Giganews ich nie ma to może mieć tylko Google – pod warunkiem , ze zarchiwizowało daną grupę lub chociaż niektóre posty. Także Giganews, potem Google Groups (Google Grupy dyskusyjne) a jeśli tam nie ma to już przepaść.

  4. Mariusz
    August 22nd, 2009 at 13:22 | #4

    No włąśnie, google chwali się że ma archiwa z lat 80. Pytanie skąd oni je wzięli?

    “Dało się przezwyciężyć problemy z czytnikami?”

    Niestety nie, na 2. kompie też wolno idzie. W tej chwili ściągam używając thunderbirda po kilka grup jednocześnie i mam transfer na poziome 300 kb/s łącznie więc jest to jako takie lepsze rozwiązanie. W poniedziałek kończy mi się trial na giganews ale napewno przedłużę. Czy przy przedłużaniu stracę niewykorzystany transfer?

  5. Rafal Olszak
    August 22nd, 2009 at 18:15 | #5

    A no kupili je :) . Historia jest dosyć ciekawa, bo wszystko dzieje się w Teksasie w mieście Austin – stolicy stanu. W 1985 zostało założone publiczne archiwum Usenetu przez niejakiego Steve’a Madere’a pod nazwą Deja News. Jedna z zalet było to, że archiwum utrzymywało wiadomości w nieskończoność a poza tym oferowało nowatorskie metody przeszukiwania. Firma w 2000 wpadła w kłopoty finansowe i serwis został sprzedany eBayowi a potem zamknięty. W końcu Google kupiło wszystko i zmieniło nazwę na Google Groups poszerzając archiwum o prywatne dane zebrane wstecz do 1981 roku. Tak w sumie ciekawe to jest, że Giganews ma swoją siedzibę w Austin też. Muszę ich zapytać dlaczego nie kupili tych archiwów :) .
    Co do czytników to z tego co już pisaliśmy można odrzucić problemy z ISP czy łączem do Giganews – bo to mają stabilne i bardzo dobre. Farmę serwerów mają w Amsterdamie. Stawiam na te nieszczęsne czytniki, które mają swoje fobie i ograniczenia.
    Co do niewykorzystanego transferu obawiam się, że nie rolują niewykorzystanych danych na następny okres rozliczeniowy. Mają takie zapisy w regulaminie. Co do Trialu wygląda to tak, że zamawiając Trial zamawiasz go z określonym planem w tle. Jeśli nie zrezygnujesz z Trialu to automatycznie wpadasz w dany plan abonamentowy. Jeśli to plan unlimited to nie jest to problem ale jeśli któryś z planów :3,5,10,35GB to wtedy te niewykorzystane dane z Trialu powinny przepaść, bo liczniki się zerują.
    Giganews sam sugeruje, żeby zawsze trochę zaniżyć wybierany plan. Jeśli natomiast wykorzystałeś pulę danych szybciej to masz dwie możliwości:
    tzw. recycling konta – wtedy natychmiast otwierasz nowy okres rozliczeniowy i nie czekasz do końca starego lub upgrade do wyższego planu a wtedy okres rozliczeniowy się nie zmienia i niewykorzystane jeszcze dane dodawane są do puli danych z wyższego planu.
    Uff trochę tego było , mam nadzieje, że pomogłem :)

  1. No trackbacks yet.

Ako sa dostať na Usenet?

Ak chcete používať zdroje, ktoré potrebujete Usenet program nainštalovať tak-zvané čítanie správ alebo využívať uvedené na určitých stránkach tohto webutak...

Close