Home > Dostawcy Usenetu > Porównanie kilku płatnych dostawców Usenetu

Porównanie kilku płatnych dostawców Usenetu

Dzisiaj przedstawiam kilku płatnych providerów Usenetu. Płatny dostęp do Usenetu powinien dostarczać nam samą usługe jak i bezpieczeństwo wymiany danych. Pamietajmy, ze dobry provider powinien oferować okres , w którym możemy wypróbować daną usługę za darmo i jeśli nam się nie spodoba po prostu z niej zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Mocno zachęcam do takiego rozpoczęcia swojej drogi z Usenetem jeśli dostęp za darmo do wielu serwerów nie spełni waszych oczekiwań. O serwerach za darmo jak i o wielu innych płatnych serwerach już wkrótce.

Porównanie kilku płatnych dostawców Usenetu
Provider
Retencja danych binarnych
Retencja danych tekstowych
Cena/miesiąc
Trial/Limit danych
Power Usenet
200
1000
12.99-14.95$
5dni/10GB
Usenet.net
200
1000
8.99-12.99$
5dni/10GB
Rhino News
200
1000
9.99-18.99$
Nie
Supernews
200
1000
12.99-19.99$
Nie
Giganews
326
2198
2.99-24.99$
14dni/10GB
Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Dostawcy Usenetu , , ,

 1. Mariusz
  sierpnia 21st, 2009 at 12:54 | #1

  Czy tylko giganews ma tak długą retencję danych tekstowych? Skąd ściągnąć wiadomości np. z lat 90.

 2. Rafal Olszak
  sierpnia 21st, 2009 at 16:13 | #2

  W tej chwili Giganews oferuje ponad 6 lat retencji danych tekstowych (2251 dni) i z tych providerów, których znam jest to wynik nie do pobicia. Z przykrością stwierdzam, ze praktycznie wszyscy skupiają się na retencji danych binarnych, bo na tym się teraz zarabia najwięcej. Jedynie Giganews stara się utrzymywać wszystkie zasoby w zrównoważony sposób i jest w stanie zaoferować najdłuższy czas retencji tych danych. W sumie nie dziwię się innym providerom, bo najczęściej jak najszybciej chcą osiągnąć zwrot na inwestycjach a poza tym nie mają takiego stażu jaki ma Giganews (firmę założono w 1998 roku a więc jest to już więcej niż dekada w biznesie).
  Nie miałem potrzeby korzystania ze starszych danych ale sam z ciekawości rozejrzę się na rynku i dam znać.
  Dało się przezwyciężyć problemy z czytnikami?

 3. Rafal Olszak
  sierpnia 21st, 2009 at 16:41 | #3

  Sytuacja wygląda tak, że starsze dane po prostu zwalniają miejsce nowszym jeśli nie wydłużamy czasu retencji. Kiedy raz zostaną usunięte po prostu ich nie ma. Można zaryzykować twierdzenie, ze jeśli Giganews ich nie ma to może mieć tylko Google – pod warunkiem , ze zarchiwizowało daną grupę lub chociaż niektóre posty. Także Giganews, potem Google Groups (Google Grupy dyskusyjne) a jeśli tam nie ma to już przepaść.

 4. Mariusz
  sierpnia 22nd, 2009 at 13:22 | #4

  No włąśnie, google chwali się że ma archiwa z lat 80. Pytanie skąd oni je wzięli?

  „Dało się przezwyciężyć problemy z czytnikami?”

  Niestety nie, na 2. kompie też wolno idzie. W tej chwili ściągam używając thunderbirda po kilka grup jednocześnie i mam transfer na poziome 300 kb/s łącznie więc jest to jako takie lepsze rozwiązanie. W poniedziałek kończy mi się trial na giganews ale napewno przedłużę. Czy przy przedłużaniu stracę niewykorzystany transfer?

 5. Rafal Olszak
  sierpnia 22nd, 2009 at 18:15 | #5

  A no kupili je :) . Historia jest dosyć ciekawa, bo wszystko dzieje się w Teksasie w mieście Austin – stolicy stanu. W 1985 zostało założone publiczne archiwum Usenetu przez niejakiego Steve’a Madere’a pod nazwą Deja News. Jedna z zalet było to, że archiwum utrzymywało wiadomości w nieskończoność a poza tym oferowało nowatorskie metody przeszukiwania. Firma w 2000 wpadła w kłopoty finansowe i serwis został sprzedany eBayowi a potem zamknięty. W końcu Google kupiło wszystko i zmieniło nazwę na Google Groups poszerzając archiwum o prywatne dane zebrane wstecz do 1981 roku. Tak w sumie ciekawe to jest, że Giganews ma swoją siedzibę w Austin też. Muszę ich zapytać dlaczego nie kupili tych archiwów :) .
  Co do czytników to z tego co już pisaliśmy można odrzucić problemy z ISP czy łączem do Giganews – bo to mają stabilne i bardzo dobre. Farmę serwerów mają w Amsterdamie. Stawiam na te nieszczęsne czytniki, które mają swoje fobie i ograniczenia.
  Co do niewykorzystanego transferu obawiam się, że nie rolują niewykorzystanych danych na następny okres rozliczeniowy. Mają takie zapisy w regulaminie. Co do Trialu wygląda to tak, że zamawiając Trial zamawiasz go z określonym planem w tle. Jeśli nie zrezygnujesz z Trialu to automatycznie wpadasz w dany plan abonamentowy. Jeśli to plan unlimited to nie jest to problem ale jeśli któryś z planów :3,5,10,35GB to wtedy te niewykorzystane dane z Trialu powinny przepaść, bo liczniki się zerują.
  Giganews sam sugeruje, żeby zawsze trochę zaniżyć wybierany plan. Jeśli natomiast wykorzystałeś pulę danych szybciej to masz dwie możliwości:
  tzw. recycling konta – wtedy natychmiast otwierasz nowy okres rozliczeniowy i nie czekasz do końca starego lub upgrade do wyższego planu a wtedy okres rozliczeniowy się nie zmienia i niewykorzystane jeszcze dane dodawane są do puli danych z wyższego planu.
  Uff trochę tego było , mam nadzieje, że pomogłem :)

 1. Brak jeszcze trackbacków

Jak dostać się do Usenetu?

Żeby korzystać z zasobów Usenetu trzeba zainstalować program będący tzw. czytnikiem newsów lub skorzystać ze znajdujących się na niektórych stronach...

Close