UseNeXT za darmo

Zanim wybrałem swojego providera i najlepsze rozwiązanie dla siebie musiałem przetestować wiele serwerów grup binarnych. Testowałem także serwer UseNeXT i sporo wpisów o tym powstało. Postanowiłem pokazać w kilku krokach jak można korzystać z oferty UseNeXT. Jak dokonać rejestracji i jak anulować konto.

Jak w kilku krokach skorzystać z darmowego okresu testowego w UseNeXT?

1. Link Formularz Rejestracji przeniesie Cię na stronę, gdzie należy wypełnić puste pola i potwierdzić dane przez naciśnięcie przycisku „Continue to the second step” czyli w wolnym tłumaczeniu „następny krok”. usenext-rejestracja 2. Na następnej stronie przeczytaj informację potwierdzającą, że Trial jest za darmo i informację o opłacie jeśli nie anulujemy konta w czasie 14 dni okresu testowego. usenext-potwierdzenie-darmowego-okresu-testowego 3.Wybierz sposób płatności Kartą Kredytową albo PayPal. Jeśli zaznaczyłeś płatność kartą kredytową wprowadź dane swojej karty płatniczej (Visa, Mastercard i in.). Dane będą wykorzystane tylko jeśli nie anulujesz konta w czasie okresu testowego – na dole strony podane są kwoty, które wtedy zostaną pobrane z konta. usenext-karta-kredytowa Jeśli zaznaczyłeś PayPal sprawa jest prostsza. W celu weryfikacji konta PayPal zostanie podjęta próba pobrania z konta kwoty 1€. Zostaniesz przeniesiony na stronę płatności PayPal. usenext-paypal Potwierdź poprawność adresu email oraz przeczytaj i potwierdź zapoznanie się z regulaminem. Na podany adres email zostaną przesłane informacje z UseNeXT. Wybierz przycisk „Order now” czyli Zamawiam.

4.Rejestracja została zakończona. Odbywa się aktywacja Twojego konta. usenext-aktywacja 5.Po udanym zakończeniu aktywacji konta pojawi się następujący ekran: usenext-potwierdzenie-aktywacji Można teraz pobrać oprogramowanie, zainstalować je, automatycznie przetransferować dane logowania do oprogramowania (tylko w przypadku domyślnego oprogramowania UseNeXT), można obejrzeć tutorial oraz można przejść do Panelu Klienta. Na podaną skrzynkę email powinniśmy otrzymać po aktywacji dane logowania i potwierdzenie rejestracji w UseNeXT.

6. Wybierz oprogramowanie i pobierz je. usenext-download 7.Rozpocznij instalację programu (Wybrałem domyślnego darmowego klienta UseNeXT, GrabIt jest darmowy, pozostałe trzy są płatne). usenext-tangysoft-setup Zaakceptuj licencję, wybierz folder instalacji i potwierdź następne kroki. usenext-folder-instalacji 8.Po instalacji wpisz swoje dane do logowania (użytkownik, hasło), które otrzymałeś w emailu. usenext-tangysoft-software Teraz możesz już przeszukiwać i ściągać pliki binarne z Usenetu.  

Czy to rzeczywiście jest za darmo?

Okres testowy trwa 14 dni. W czasie okresu testowego należy anulować konto inaczej po upływie tego czasu karta kredytowa albo konto PayPal zostaną obciążone opłatą. Odsyłam do odpowiedniego punktu regulaminu. Paragraf 4 punkt 3 regulaminu (General Terms and Conditions) brzmi:

3. Special right of termination: If at registration the customer chooses a trial period, the customer can terminate the current subscription contract within the time of trial period for any reason. If the customer does not exercise his/her right of termination during the trial period, the contractual relationship shall continue according to the selected product package.

Zawsze czytaj regulamin usługi.

Jak anulować konto?

Podam najszybsze 2 sposoby:

1.Wykorzystaj Formularz Kontaktowy. Napisz, że jesteś klientem UseNeXT. Podaj swój login, hasło, email i napisz, że chcesz anulować konto.

2.Zaloguj się na stronie głównej UseNeXT. Po zalogowaniu w panelu użytkownika w menu po lewej stronie będzie widoczna opcja „Cancel Subscription” czyli anuluj konto. usenext-panel-konta Po anulowaniu konta powinieneś otrzymać wiadomość email informującą, że konto zostało anulowane.

Jeżeli nie anuluję konta albo będę z niego chciał korzystać jakie ceny będą mnie obowiązywały?

Jest kilka możliwości. Domyślnie zapłacimy 7,95€/miesiąc. Opłata jest pobierana za cały rok z góry.  Jest to plan 30+. Możemy zmienić plan abonamentowy na inny. W celu zapoznania się z dostępnymi planami abonamentowymi odsyłam do opisu serwera UseNeXT.

W razie jakichkolwiek wątpliwości odsyłam do strony UseNeXT.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 1. mrcocoset
  lutego 2nd, 2012 at 17:02 | #1

  Fajnie tylko , że przy zakupie przez paypal też wymagane są dane z karty kredytowej , której ja nie posiadam.?

 2. mrcocoset
  lutego 2nd, 2012 at 17:18 | #2

  jakieś pomysły?

 3. mrcocoset
  lutego 2nd, 2012 at 17:39 | #3

  Okej już opanowałem. za mało środków paypal i wtedy prosi o kredyt. komenty do usunięcia przepraszam.

 4. Rafal Olszak
  lutego 2nd, 2012 at 17:39 | #4

  @mrcocoset
  Przy UseNeXT musisz podać dane adresowe. Ale karta nie ma nic do tego. Karta to karta a PayPal to PayPal – dwa różne sposoby płatności. Jeśli płacisz za pomocą PayPala to karta Ci nie jest potrzebna.

 5. Rafal Olszak
  lutego 2nd, 2012 at 17:43 | #5

  @mrcocoset
  Nic się nie stało. Ważne, że do przodu :) Tylko pamiętać o terminie rezygnacji z okresu testowego jeśli usługa nie będzie pasowała. Wszystko jest opisane. I zachować sobie maile potwierdzające. Na każde działanie otrzymujesz maila z potwierdzeniem.

 6. luqo
  lutego 16th, 2012 at 12:06 | #6

  Czesc wszystkim a ja mam problem na koncie mam 10zł, więc nie wiem co jest grane, tylko mam w walucie polskiej, może to jest problem, niby mnie przekierowało na stronę z danymi ale prosi mnie o te dane

  [img]http://iv.pl/images/44762157200780998849.jpg[/img] co mam robić ?

 7. Rafal Olszak
  lutego 16th, 2012 at 15:39 | #7

  @luqo
  Tak na szybko to moim zdaniem sprawa dotyczy PayPal. Wygląda na to, że posiadasz konto PayPal ale nie jest ono zweryfikowane. W celu weryfikacji tego konta musisz powiązać kartę debetową albo kredytową z kontem PayPal albo dodać rachunek bankowy. Weryfikacja to potwierdzenie, że dane finansowe zarejestrowane dla danego konta PayPal faktycznie należą do jego właściciela. UseNeXT może wymagać aby konto PayPal było zweryfikowane albo przekroczyłeś limity wypłat dla konta niezweryfikowanego.

 8. luqo
  lutego 16th, 2012 at 19:16 | #8

  Rafal Olszak zgadza się konto mam niezweryfikowane, ale mam jeszcze 1 już zweryfikowane bo 1 mam konto osobiste, i teraz mam pytanie jeszcze dane w formularzu rejestracji usenext muszą byc takie same jak dane z paypala ? na tym wcześniejszym koncie miałem Michał a pokazywało na stronie usenext Micha? czy jak mam znaki w imieniu i nazwisku to normalnie mnie zweryfikują ?

 9. luqo
  lutego 16th, 2012 at 21:23 | #9

  Rafał, dobra już śmiga konto, tylko z pp zabrało mi kasę, czy jak w ciągu tych 14 dni anuluje konto, to mi zwrócą tę kwotę co została pobrana w czasie konta trial ?

 10. Rafal Olszak
  lutego 17th, 2012 at 00:43 | #10

  @luqo
  Fajnie, że wyjaśniło się z PayPalem.

  Co do terminu 14 dniowego:
  Paragraf 4 punkt 3 regulaminu (General Terms and Conditions) brzmi:

  3. Special right of termination: If at registration the customer chooses a trial period, the customer can terminate the current subscription contract within the time of trial period for any reason. If the customer does not exercise his/her right of termination during the trial period, the contractual relationship shall continue according to the selected product package.

  Co w skrócie oznacza, że jeżeli przy rejestracji wybrałeś okres testowy TRIAL to możesz zakończyć subskrypcję konta w czasie okresu testowego bez podawania przyczyn. Jeżeli tego nie zrobisz to zawarta umowa będzie kontynuowana zgodnie z wybranym typem konta.
  Musisz pamiętać o tym 14-dniowym okresie jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie będziesz chciał kontynuować swojej przygody z UseNeXT.

  Co do zwrotu 1 Euro to:

  If you select PayPal as your payment method, PayPal imposes a 1 Euro handling fee for the trial period.

  Opłata 1 Euro służy tak naprawdę weryfikacji użytkownika. Jednak w kontekście tego zapisu i tego co masz wyświetlone na obrazku, który załączyłeś do jednego z poprzednich komentarzy może nie zostać zwrócona, gdyż traktowana jest jako opłata manipulacyjna.

 11. luqo
  lutego 17th, 2012 at 08:40 | #11

  Rafał wielkie dzięki za wyjaśnienia, o tam raz się żyje nie oddadzą to trudno, chciałem sobie to przetestować i muszę przyznać że fajnie śmiga, 10gb max speed i 300gb do 2mb, co do plików znalazłem bardzo ciekawe forum nowości wychodzą zagraniczne na bieżąco http://www.nzblistings.com/forum.php, ale te wyszukiwarki co są na stronie również wykorzystam, jeszcze raz wielkie Rafał za pomoc, pozdrawiam.

 1. grudnia 18th, 2011 at 23:05 | #1
 2. grudnia 30th, 2011 at 09:57 | #2
 3. stycznia 18th, 2012 at 23:12 | #3