GrabIt

października 23rd, 2011

Opiszę bardzo krótko konfigurację jednego z najpopularniejszych darmowych czytników grup dyskusyjnych na przykładzie połączenia z europejskimi serwerami firmy Giganews.

1. Wybierz Providera Usenetu i wybierz odpowiedni dla siebie plan abonamentowy.

2. Ściągnij program GrabIt.

3. Rozpocznij instalację przez uruchomienie ściągniętego pliku GrabIt172b4.exe (nazwa zależy od wersji programu). Po uruchomieniu pliku pojawi się okno konfiguratora, który poprowadzi nas przez konfigurację czytnika.

GrabIt - Configuration Wizard

Należy wpisać nazwę serwera dostępowego, z którym mamy zamiar połączyć się. W przypadku, kiedy provider wymaga uwierzytelnienia zaznaczamy pole „ News (NNTP) Server requires a username and password” i klikamy na przycisk „Next” .

GrabIt - Configuration Wizard: logon info

W następnym oknie wpisujemy informacje logowania a więc login i hasło, które otrzymaliśmy od naszego providera i klikamy „Next”.

GrabIt - configuration Wizard: pobieranie listy grup dyskusyjnych.

Zatwierdzamy pobranie listy grup dyskusyjnych.

GrabIt Menu

Po zakończeniu pracy Konfiguratora GrabIt otwiera się umożliwiając nam zdefiniowanie dodatkowych parametrów. Należy prawym przyciskiem myszy kliknąć nasz domyślny serwer „Default Server” i wybrac z menu rozwijanego właściwości serwera „Server properties”. Otworzy nam się nam następujące okno:

GrabIt - Server properties

Okno właściwości serwera zawiera wszystkie informacje jakich potrzebujemy do skonfigurowania dostępu do serwera grup dyskusyjnych:

  • Nazwę serwera,
  • Port serwera : 119 dla połączenia normalnego i 563 dla połączenia SSL,
  • Nazwę użytkownika i hasło dostępu,
  • Maksymalną liczbę połączeń „Maximum allowed connections” – należy ją ustawić na taką jaką oferuje nasz dostawca Usenetu. Większa liczba równoczesnych połączeń zapewnia nam przyśpieszenie ściągania plików binarnych z Usenetu. Giganews oferuje nawet do 50 równoczesnych połączeń.

Klikamy „Ok” i możemy cieszyć się połączeniem z Usenetem i ściągać pliki binarne. GrabIt obsługuje pliki .NZB co znacznie może wspomóc proces wyszukiwania interesujących nas informacji. Poza tym zalecam zmianę folderów programu gdzie będą składowane ściągnięte pliki i pliki rozpakowane. Zmiany możemy dokonać w zakładce „Edit –Preferences-Folders”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków