Domů > Články, How to, Software > Soubory. NZB

Soubory. NZB

Mnoho začít dobrodružství Usenet zeptá, co má dělat se soubory. NZB a co to je.
Ve dvou předchozích článcích jsem se zmínil, jak ji použít NZB soubory:
Rychlý začátek a Usenet příklad binární Newsreader Alt.Binz.
Jak vyhledávat soubory. NZB?

Nyní, vzhledem k množství informací by bylo žádoucí shromáždit a předložit je znovu jasným a srozumitelným způsobem. Doufám, že v případě, že předchozí dva články nevysvětlila něco vysvětlovat to dobré.

Jaké jsou NZB soubory?
NZB je formát souboru založený na XML zpráv, které umožní stahování Usenet serverů. NZB vám rychlejší a účinnější vyhledávání dat a nevyžaduje využití v hlavičce zprávy.
Jednoduše stažení souboru. NZB importovat do vašeho Výstava, který podporuje NZB formátu.

Kde najdu NZB soubory?
Zaprvé, jak je obvyklé, pomocí bezplatného nástroje, které nevyžadují registraci. Tyto jsou uvedeny indexování stránek:

Nejlepší vyhledávací NZB souborů, bez nutnosti registrace zdarma

  1. Binsearch
  2. Newzleech
  3. Nzb index

Samozřejmě, pokud máte vhodné diskusních čtenáře – jedná se obvykle vyplácí na postavena-in mechanismus pro hledání NZB soubory. Příklady takových čteček jsou Newsleecher a NewsBin Pro. Grab zadarmo samozřejmě též splní svou úlohu.

Můžeme také využít placených služeb, ale nejsou crawl všechny bití jsou nabízeny zdarma. NZB4U nabízí NZB hledání souborů, ale s retenční čas 75 dní a musí být zaznamenána. S NewzBin zase vyžaduje současný člen místě.

Co mám dělat, když už jsem NZB soubor?
Import do vašeho Výstava (v Alt.Binz speciální tlačítka). Je sstupující to jen otevřít čtenáři dříve uložené na disku NZB souboru. Čtenář musí mít zabudovaný-in pro podporu NZB soubory.
Pokud to chcete jednoduše popsané na příkladu Alt.Binz čtenář v tomto článku:
Rychlý začátek a Usenet příklad binární Newsreader Alt.Binz.

Níže je seznam některých čtenářů, že pomoc diskusních NZB soubory:

Newsreaders s podporou NZB – zdarma

  1. GrabIt (Windows)
  2. Alt.Binz (Windows)
  3. SABnzbd (Windows XP, Vista, wersje serwerowe, Linux, Unix, Mac OS X)

Newsreaders s podporou NZB – obchodní

  1. NewsLeecher (Windows 98 i wyższe)
  2. NewsBin Pro (Windows)
  3. Forte Agent (Windows 95, 98, NT, ME, 2000, 2003, XP, Vista)
  4. BinTube (Windows 98, ME, NT, 2000, XP, Vista)
  5. News Rover (Windows 95, 98, NT, ME, 2000, XP)
  6. TLNews (Windows)
  7. Binary Boy (Windows 2000, XP, Vista)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Články, How to, Software , , , ,

  1. AlexAxe
    24.07.2009 na 17:53 | #1

    Interesting, I`ll quote it on my site later.
    Thank you

  2. Rafal Olszak
    25.07.2009 na 15:32 | #2

    Thanks, I hope it will help you and…hope to see you again. There will be more interesting data in the future.

  3. kolo
    11.08.2010 na 19:47 | #3

    unzbin jest maly, prosty i latwy w obsludze. a znasz jakies polskie indeksery NZB? chodzi mi o polskie wstawki.

  4. Rafal Olszak
    11.08.2010 na 23:09 | #4

    Fakt z Unzbinem. Wyprzedziłeś mnie, bo się nim bawię od jakiegoś czasu i miałem o nim wspomnieć :) . Bardzo fajny i godny polecenia. Wprawdzie chłopaki miały zatarg na samym starcie z Giganews ale sprawa znana jest w niewielkim gronie osób i została wyciszona.
    Co do Usenetu. Niestety Polska jest zaściankiem i w tej chwili już niewiele osób pamięta o sieci Usenet. A Usenet zmienił się i żyje dzięki binariom. Nie spotkałem się z polskim indekserem NZB i chyba jeszcze trzeba będzie poczekać. W sumie przydałby się taki soft uwzględniający polską specyfikę. Wszystko na razie dlatego, że ludzie są zapatrzeni tylko w p2p i torrenty a Usenet oferuje tu naprawdę spore możliwości.
    Do tej pory nie cierpiałem na brak polskich wstawek. Ale może warto coś zadziałać w tym kierunku :) np. Usenet świetnie by się tutaj sprawdził gdyby jakaś grupa stwierdziła, że wrzuca je tylko do Usenetu haha.

  5. kolo
    12.08.2010 na 00:16 | #5

    sam korzystalem przez ostatnie lata z torrentow, ale starzeje sie, potrzebuje jakiegos bezpiecznego i wygodnego zrodla i jestem sklonny za to zaplacic. publiczne trackery nie sa bezpieczne a predkosci czasem nie zadowalaja. z kolei prywatne trackery wymagaja seedowania przez 48 godzin, co jest nie lada uciążliwe.

    w tej sytuacji usenet wydaje sie byc naprawde dobrym rozwiazaniem, ale musialem sie naprawde niezle napocic, zeby sie nauczyc z tego korzystac. a ciagle dowiaduje sie nowych rzeczy. np dzis dowiedzialem sie o darmowym serwerze usenetu just4today. codziennie zmienia sie haslo, retencja plikow to tylko 10 dni, a limit predkosci to okolo 500 kB/s. jesli sie zastanowic, to pokrywa to 90% zapotrzebowania przecietnego zjadacza chleba. jest to za darmo, szybko i wygodnie, tylko nikt o tym nie wie.

    no i tu sie nasuwa wniosek: moze usenet jeszcze sie trzyma, bo nie jest taki popularny, i moze lepiej zeby tak pozostalo. niech obroncy praw autorskich walcza z torrentami.

  6. Rafal Olszak
    12.08.2010 na 08:22 | #6

    Zgadzam się. Co do bezpieczeństwa to niedawno miałem taka sytuację, że już wiem jak studia filmowe szybko działają w sprawie naruszania ich praw. Oni monitorują sieć bardzo dokładnie.
    Usenet jest dobrym wyjściem. Fakt trzeba się trochę wciągnąć w obsługę. Kiedyś kiedy był to głównie tekst wszystko było prostsze. Używało się klienta pocztowego i czytało grupy dyskusyjne. Teraz wykorzystuje sie możliwość wrzucania i ściągania plików binarnych i jest tego mnóstwo. Takie np. bajki dla dzieci typu Reksio czy Bolek i Lolek – jest tego sporo nie mówiąc o premierach filmowych. Usenet jest szybki, bo serwery z dobra retencja i z zawartością są utrzymywane przez firmy. Na zachodzie Usenet jest popularny. Transfer jest bardzo ok i nikt nie siedzi na człowieku i nie śledzi ruchów w sieci. Można łączyć się po ssl i używać VPN. Także w sprawie jakości i bezpieczeństwa jest o całe lata świetlne lepiej. Z darmowymi serwerami Usenetu masz rację. Mało kto wie i prawdę mówiąc po jakimś czasie też przeskakujesz na płatne, bo chcesz mieć komfort. U nas jeszcze to kwestia zarobków i kwestia mentalności – potem wygoda przeważa. Nie każdy potrzebuje retencji na poziomie 700 dni i te 10 dni wystarczy, żeby złapać nowości. Jest na pewno szybko, choć komercyjne nie limitują prędkości.
    Co do obrońców praw autorskich – łapią się za systemy indeksujące NZB czasem :) Usenet się broni, bo też ma za sobą ogromną historię i ludzi.

  7. Ewa
    26.04.2011 na 09:02 | #7

    A czy wiadomo czym traktować NZB files na mac os x?
    Pozdrawiam

  8. Rafal Olszak
    26.04.2011 na 14:11 | #8

    Tak, wiadomo.

    Przykładowe czytniki czytające pliki NZB na Mac OS X to:

    darmowe:
    SABnzbd+,
    iGrabNews,
    Binreader,

    płatne:

    Unison w cenie 29 $,
    NZB Drop w cenie 29 $,
    ale możesz też zerknąć na czytnik Hogwasher tej samej firmy ale nie ma obsługi NZB chociaż ma wbudowany tzw. media viewer.

  1. Žádné zpětné odkazy

Speciální slevy pro Newsreader pro zákazníky Giganews

Giganews Firma - leader v přístupu k podpoře využívání několika Usenet newsgroups čtenářů: • NewsBin • Newsleecher • Novinky Rover...

Close