Home > NZB stránky > Newzbin.com sa sťahuje do novej domény Newzbin2.es

Newzbin.com sa sťahuje do novej domény Newzbin2.es

January 26th, 2012

Sorry, this entry is only available in Polski.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

NZB stránky , , , , ,

 1. Miki
  February 6th, 2012 at 20:58 | #1

  Tylko nie wiem, czemu hiszpańska domena? Co jest bardziej bezpieczna niż np. Brytyjska?

 2. Rafal Olszak
  February 6th, 2012 at 21:18 | #2

  @Miki
  Super, że wyjechałeś właśnie z domeną brytyjską. Newzbin to na wskroś brytyjski serwis indeksujący usenet i jakbyś chciał korzystać opłaty naliczają w funtach, a nie w $ albo Euro. Mogli wybrać dowolna domenę ale hiszpańska wzięli pewnie, bo Brytole lubią Hiszpanię i może właśnie tam będą się wygrzewać. Serwis na Wyspach jest spalony. Sieci BT i Sky maja założone blokady na Newzbin. Obowiązują w związku ze sprawami sadowymi, które zostały wytoczone przez amerykańskie studia filmowe.

  A tak na serio ostatnio to właśnie Hiszpania pokazała, że ma naprawdę niezależne sady i sędziów, którzy nie boją się orzekać tak jak myślą. W grudniu zeszłego roku amerykański ambasador w Hiszpanii wysłał list do premiera Hiszpanii, że jeśli nie wdrożą odpowiedniego prawa na kształt SOPA to mogą zostać wpisani na amerykańską czarną listę Państw jeśli chodzi o handel.

  Także jak nie wiecie jeszcze po co jest SOPA i umowy typu ACTA to wiadomo, że są to rozwiązania prawne zabezpieczajace przede wszystkim jedna stronę.

 1. No trackbacks yet.

Nie pre potlačenie slobody v sieti, nie pre ACTA

Sorry, this entry is only available in Polski.

Close