Home > Serwisy NZB > Newzbin.com przenosi się na nową domenę Newzbin2.es

Newzbin.com przenosi się na nową domenę Newzbin2.es

stycznia 26th, 2012

newzbinNewzbin, twórca plików NZB i jeden z największych płatnych serwisów indeksujących zawartość Usenetu przeniesie się wkrótce na nowa domenę Newzbin2.es. W ciągu kilku tygodni nastąpi zaprzestanie posługiwania się domeną Newzbin.com. Sprawa wiąże się z prawem amerykańskim pozwalającym na zajmowanie domen internetowych w rejestrach będących pod amerykańska jurysdykcją. Takim rejestrem jest rejestr domen .com . Z opuszczonego serwisu Newzbin.com nie będzie przekierowania ani nie będą też prowadziły żadne linki do nowego serwisu postawionego pod domeną hiszpańska .es . Stara domena nie będzie opłacana i zapewne zostanie przechwycona po wygaśnięciu i trafi na jakiś parking gdzie będzie zarabiała dla nowego właściciela.

Pełna treść komunikatu:

Newzbin is leaving the American Internet. In a couple of weeks we will cease to use the newzbin.com domain and move to newzbin2.es.
We regret the need to do this but, thanks to the retards in the US Government and the MPA, a ‘.com’ address is no longer viable. Really, any domain controlled by the US government proxy Verisign isn’t viable.
For the next couple of weeks we are undertaking preparations for the move. We will switch shortly after that. For legal reasons the defunct ‘newzbin.com’ page will not do any redirects or give links to the new sites. If you wish you can start using the .es domain straight away.
As you may know we rent the domain name rather than own it. What the owners will do with it when we are gone is out of our control, but we will pay the rent for a few more months.

Można już korzystać z serwisu pod domeną Newzbin2.es .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Serwisy NZB , , , , ,

 1. Miki
  lutego 6th, 2012 at 20:58 | #1

  Tylko nie wiem, czemu hiszpańska domena? Co jest bardziej bezpieczna niż np. Brytyjska?

 2. Rafal Olszak
  lutego 6th, 2012 at 21:18 | #2

  @Miki
  Super, że wyjechałeś właśnie z domeną brytyjską. Newzbin to na wskroś brytyjski serwis indeksujący usenet i jakbyś chciał korzystać opłaty naliczają w funtach, a nie w $ albo Euro. Mogli wybrać dowolna domenę ale hiszpańska wzięli pewnie, bo Brytole lubią Hiszpanię i może właśnie tam będą się wygrzewać. Serwis na Wyspach jest spalony. Sieci BT i Sky maja założone blokady na Newzbin. Obowiązują w związku ze sprawami sadowymi, które zostały wytoczone przez amerykańskie studia filmowe.

  A tak na serio ostatnio to właśnie Hiszpania pokazała, że ma naprawdę niezależne sady i sędziów, którzy nie boją się orzekać tak jak myślą. W grudniu zeszłego roku amerykański ambasador w Hiszpanii wysłał list do premiera Hiszpanii, że jeśli nie wdrożą odpowiedniego prawa na kształt SOPA to mogą zostać wpisani na amerykańską czarną listę Państw jeśli chodzi o handel.

  Także jak nie wiecie jeszcze po co jest SOPA i umowy typu ACTA to wiadomo, że są to rozwiązania prawne zabezpieczajace przede wszystkim jedna stronę.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Nie dla ograniczania wolności w sieci, Nie dla ACTA

Dla tych, którzy czytają tego bloga jest jasnym, że jestem przeciwny wszelkim ograniczeniom Internetu. Niestety rządy, organizacje, stowarzyszenia, a przede...

Close