Home > Usenet Providers > How to resign from UseNeXT

How to resign from UseNeXT

August 5th, 2010

Last year I wrote a few articles on UseNeXT. UseNeXT is a company that sells access to Usenet. UseNeXT has a completely different approach to the customer than other companies. UseNeXT offers very large packet of data to be used during the test. However skillfully use the services of this company. You must first read the rules.

Last year I described the procedure for resignation from the Trial period in the company. I enclosed a note what happens if you do not give up this service for a trial period.

In that year the company increased the amount of data during the trial period up to 300GB but the resignation rules have not changed as I think.

After registering, you receive 2 emails. The first contains information about logins needed to access the user area on the website and to be able to download the newsreader. The second email contains the information you need to use newsreader including password.

If satisfied with the service you can change the account parameters after 24 hours when you sign in the provider webservice or use the assistance of newsreader: newsgroup tab / Usenext Internet / members area / upgrade account.

If you want to cancel the service must sign in on the provider website or take advantage of newsreader: Newsgroups tab / Usenext Internet / members area / / upgrade the account / my details / cancellation.

NOTE: If you do not make a change of account type before the expiry of 14 days or remove this service you will automatically select package UseNeXT 25 + which means buying a subscription for 12 months with a one-off payment in advance.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Usenet Providers , , , , , ,

 1. bozno
  August 5th, 2010 at 20:21 | #1

  hehe kolejny pobieraczek ;)

 2. Rafal Olszak
  August 5th, 2010 at 22:17 | #2

  Oj nie! Nie można tak powiedzieć. To duża firma i jest już długo na rynku, mimo tak skonstruowanej oferty.
  Akurat UseNeXT to wyjątek za granicą i nie spotkałem się z podobnymi zapisami u innych providerów. A Pobieraczek…myślę, że dobrze przeanalizowali rynek i skopiowali istniejące rozwiązanie i na pewno nie byli pierwsi ;)
  Ale wszystko jest dla ludzi. Korzystać z głową kochani. Dla zdecydowanych to niezła oferta i co ważne dają za darmo swój autorski czytnik grup dyskusyjnych, którym można zaciągać wszelkiego rodzaju binaria. U innych providerów trzeba korzystać z darmowych czytników lub zakupić komercyjny (często ze zniżką) i czasem wyszukiwarek plików NZB a tutaj wszystko w jednym. Minusem jest wiązanie się na rok i opłata z góry jeśli nie zrezygnujemy w czasie testowania usługi.

 3. Anonymous
  August 20th, 2010 at 21:15 | #3

  nie wiem jak się z tego zrezygnować pomocy ?

 4. Rafal Olszak
  August 21st, 2010 at 00:05 | #4

  Anonim :

  nie wiem jak się z tego zrezygnować pomocy ?

  Dokładniej to opisałem w postaci następnego wpisu. Mam nadzieję, że pomoże: http://www.usenet.info.pl/jak-zrezygnowac-z-usenext-ciag-dalszy/

 5. Anonymous
  September 15th, 2010 at 09:25 | #5

  Proszę o pomoc…….. pół roku temu weszłam na usenet.nl i dziś dopiero na mojej poczcie( do której nie miałam dostępu, bo zapomniałam hasła i była mi dziś bardzo potrzebna więc jakoś udało mi się odzyskać hasło) widzę meila od usenet.nl z loginem, ale nigdy się nie zalogowałam i nie dostałam później żadnego meila od nich o jakimś upomnieniu lub coś w tym rodzaju…. nie wiem co robić, bo wiem, że usenet jest płatny…błagam o pomoc…

 6. Rafal Olszak
  September 15th, 2010 at 15:00 | #6

  Serwis Usenet.nl oferuje płatny dostęp do sieci Usenet. Usenet.nl ma model działania podobny jak UseNeXT więc jeśli czytałaś artykuły o UseNeXT-cie wiesz już trochę. Nie znaczy to, że te firmy są złe. Trzeba tylko świadomie korzystać z ich usług.

  Rejestrując się na stronie zawierasz z nimi umowę, która trwa do czasu jej rozwiązania przez jedną ze stron. Jeśli chcesz zrezygnować z ich usług zawsze należy wysłać informację, że rezygnujesz z ich usług. Robi się to podobnie do tego jak w przypadku UseNeXT. Jeśli tego nie zrobisz usługa będzie przedłużana a należności za usługę naliczane. Nie jest ważne, że nie korzystałaś z usługi i że nie logowałaś się do panelu administracyjnego.

  Na stronie głównej jest adnotacja:

  “Usenet.nl allows you to choose one of its fixed Usenet.nl prices during the free trial period. If you do not cancel your account will be automatically renewed after the 14-day free trial and you will be charged the price for the yearly plan. ”

  Jeśli zarejestrowałaś się i nie anulowałaś usługi w ciągu 14-dniowego okresu testowego (TRIAL) albo nie zmieniłaś planu abonamentowego na inny to z automatu masz przydzielony plan roczny. Opłata wynosi w nim 8,33 Euro/miesiąc przy czym opłatę należy uiścić z góry. Łącznie daje to: 99,96 Euro.
  Posiadasz więc konto roczne, za które powinnaś im zapłacić prawie 100 euro. Jeśli nie anulujesz konta to po roku subskrypcja zostanie przedłużona na kolejny rok i tak dalej. Dług będzie narastał. To tak formalnie.

  Jeśli im nie zapłacisz to prawdopodobnie będą starali się odzyskać pieniądze. Kwestia czy i jakie mają możliwości – jesteśmy bądź co bądź wewnątrz UE a Usenet.nl zarejestrowany jest prawdopodobnie w San Marino a więc w UE.

 7. Norbert
  February 20th, 2011 at 18:09 | #7

  Witam!
  proszę o pomoc bo co tu przeczytałem o korzystaniu z usenetu w okresie promocyjnym i nie zakończeniu umowy mnie przeraził
  ale po kolei
  zaejestrowałem sie 15 stycznia 2011 na stronie usenet.nl
  nie pamietam czy sie logowałem czy nie
  w pierwszym emailu dostałem cos takiego
  “thank you for your interest in Usenet.nl!
  - try our Usenet.nl now – 14 days for free without giving away any personal
  data
  - 1,000 MB of free PowerMode volume – download with your full DSL-bandwidth
  - unlimited downloads in EcoMode
  - no cancellation necessary”

  interesuje mnie ostatni wpis no cancellation necessary czyli ze nie ma potrzeby rezygnacji?

  potem dostałem drugiego emaila

  “Hello,
  your free trial period for the Usenet.nl software has just ended.
  Ready for more high-speed downloads?
  Go to usenet.nl, sign up for one of our attractive packages and continue
  downloading without interruption!”

  i dalej się tym nie przejmowałem aż ptrzeczytałem artkuł o usenext

  teraz chciałem sie zalogować na stronie usenet.nl aby zobaczyć co sie dzieje ale mój login z emaila i hasło nie pasują,nie moge sie zalogować

  a przy próbie logowania przez ich program wyskakuje mi cos takiego
  “unfortunately your account could not be activated yet as the verification of your given payment details failed”

  Proszę o interprekację tych wpisów bo spć przez to nie mogę

 8. Rafal Olszak
  February 20th, 2011 at 20:23 | #8

  Od pomocy tutaj właśnie jestem jeśli tylko nie przekracza ona moich możliwości ;) Po pierwsze nie ma co się bać i trzeba spokojnie się wysypiać. Po drugie takie zapisy regulaminowe posiadają praktycznie tylko UseNeXT i Usenet.nl .

  Ale do rzeczy.

  Z pierwszego maila wynika, że prawdopodobnie nie podał Pan wszystkich danych i została do Pana wysłana oferta skorzystania z połączenia z serwerami Usenet.nl o parametrach 1GB danych w trybie Power Mode i później po wykorzystaniu limitu 1GB danych do ściągnięcia połączenie weszłoby w tryb Eco Mode o niższej przepustowości ale z brakiem limitu na ściąganie danych. Korzystanie z tej oferty ma zachęcić do skorzystania z usługi i po okresie 14 dni od podania danych AUTOMATYCZNIE WYGASA BEZ KONIECZNOŚCI REZYGNACJI (no cancellation necessary).

  Drugi mail przypominał, że włączony okres testowy wygasa i można wybrać z ich oferty jeden z atrakcyjnych pakietów danych aby kontynuować przygodę z usenet.nl .
  Jeśli po wygaśnięciu poprzedniego darmowego okresu testowego nie wybrał Pan nowego pakietu zgodnie z oferta z drugiego maila to sprawa została zakończona, a konto usunięte.

  Także jeśli sprawa wyglądała tak jak Pan opisał to moim zdaniem można spokojnie spać.

 1. No trackbacks yet.

Mac OS X usenet newsreaders

Change the hardware and operating system. Change the computer from PC to Mac and change the operating system from Microsoft...

Close