Servers

December 22nd, 2011

Sorry, this entry is only available in Polski.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 1. Bolongo
  April 2nd, 2011 at 16:59 | #1

  pojawiła się dość ciekawa oferta dla osób które mało ściągają.
  http://www.fastusenet.org/

 2. Rafal Olszak
  April 2nd, 2011 at 23:15 | #2

  Świetna oferta. Jak widzę retencja jak najbardziej w porządku i oferta skrojona tak jak mówisz. Bardzo dobra cena za konto bez limitów i pozostałe ceny są bardzo w porządku. Ja swojego limitu miesięcznego nie jestem w stanie wykorzystać przy aktualnym stanie “konsumpcji”, tak więc takie oferty zawsze mnie kuszą. Myślę, że z tej albo podobnej cenowo i jakościowo oferty mogą korzystać wszyscy. Dodatkowo dorzucają czytnik NewsBin Pro i możliwość korzystania z Gateway-a na popularne przeglądarki i Gateway-a na smartfony – to już mega ciekawe. Będę musiał ich sprawdzić. Jeśli korzystałeś z ich usług daj znać co i jak w komentarzach. Dzięki za wpis.

 3. Rafal
  February 10th, 2012 at 13:25 | #3

  Dziwne że sporo usenetów ma serwery w Polsce np.easynews.com, giganews.com,a w Polsce to bardzo mało popularne rodzaj usługi.

 4. Rafal Olszak
  February 10th, 2012 at 13:44 | #4

  @Rafal
  Nie za bardzo wiem co masz na myśli?
  Pierwszy raz słyszę, żeby któreś z centrów danych np. Giganews albo to z którego korzysta Easynews były zlokalizowane na terenie Polski. W dodatku usenet to za Wikipedią: “…ogólnoświatowy system grup dyskusyjnych, z którego można korzystać przez Internet.” więc usenet jest jeden. Ale z popularnością trafiłeś :) . I powiem Ci, że to dobrze dla tych, którzy korzystają z usenetu. Ale pewnie i to się zmieni z czasem.

 5. Rafal
  February 10th, 2012 at 16:30 | #5

  http://www.giganews.com/performance.html na tej stronie pokazane są pingi od najbliższych serwerów operatora(tutaj:Giganews) i niektóre co widać są umiejscowione w Polsce. Mówiąc “Usenetów” miałem na myśli konkretną firmę umożliwiającą dostęp do usenetu.

 6. Rafal Olszak
  February 10th, 2012 at 17:52 | #6

  @Rafal
  Na podanej stronie masz narzędzia, które pozwalają Ci na przetestowanie połączenia miedzy Twoim komputerem, a serwerem Giganews. Masz podane dwie lokalizacje serwerów (centrów danych) Giganews: USA ( serwer news.giganews.com) i Europa (serwer news-europe.giganews.com). Możesz ocenić, z którym serwerem lepiej jest się połączyć. Na obu znajdziesz te same dane. To, co widzisz to wynik polecenia traceroute służącego do badania trasy pakietów IP wywołanego z odpowiedniego serwera Giganews do Twojego komputera. To tak jakbyś znał początek trasy i koniec i zadał nawigacji wykreślenie drogi do celu. Ta trasa musi przebiegać przez urządzenia sieciowe położone w Polsce, które mają polsko brzmiące nazwy. To mogło Cię zmylić.

 7. Rafal
  February 11th, 2012 at 10:38 | #7

  Masz rację. Mam jeszcze jedno pytanie: czy jet jakiś inny sposób wyszukiwania danych binarnych(plików) nie licząc wyszukiwarek typu mysterbin.com, binsearch.info, newzbin.com (i innych)? Chodzi mi o alternatywny sposób wyszukiwania.

 8. Rafal Olszak
  February 11th, 2012 at 11:03 | #8

  @Rafal
  Wyszukiwarki i wszelkie serwisy indeksujące zawartość usenetu to wielki plus i bardzo przyspieszają cały proces wyszukiwania jeśli chodzi o pliki binarne (oczywiście zwracam tutaj uwagę na to abyście zawsze postępowali zgodnie z polskim prawem). A to dzięki plikom NZB i dzięki serwisowi Newzbin – obecnie Newzbin2.es, który wprowadził je do użytku. Oprócz tych serwisów istnieją czytniki z wbudowanymi wyszukiwarkami np. Newshosting.
  Oczywiście można to robić klasycznie czyli jeśli posiadasz dobry czytnik to subskrybujesz daną grupę dyskusyjną, czytnik zaciąga nagłówki wiadomości, Ty przeglądasz zawartość grupy ale to proces żmudny i czasochłonny w przypadku plików binarnych – oczywiście możesz tez przeszukiwać grupy pod kątem danych treści. W przypadku, gdy zależy nam na treściach tekstowych to jest normalna droga postępowania. Kluczem jest tu dobry i uniwersalny czytnik zainstalowany na wydajnym sprzęcie, dobre konto usenetowe i wydajne połączenie internetowe. Samo ściąganie dziesiątek tysięcy nagłówków to naprawdę spore wyzwanie dla maszyny.

 9. Vegost
  April 23rd, 2012 at 16:55 | #9

  Świetnie opisane wszystko :) Ładnie się ściągają rzeczy z darmowych serwerów :) dziękuje za opis.

 1. September 5th, 2010 at 12:33 | #1
 2. January 28th, 2012 at 08:51 | #2