Home > Artykuły, Programy > Unzbin

Unzbin

września 5th, 2010

UnzbinUsenet jest świetnym medium do wymiany informacji tekstowych i plików binarnych jednak wiele osób zwraca uwagę na znaczne skomplikowanie całego procesu ściągania i wysyłania plików. W każdym razie do czasu opracowania technologii NZB Usenet był zdominowany przez osoby z głęboką wiedzą na temat protokołów używanych w Usenecie.

Ciągle jednak czytniki grup dyskusyjnych wydają się skomplikowane i za bardzo rozbudowane. Dlatego powstał zupełnie nowy program o nazwie Unzbin.
Nie jest to czytnik grup dyskusyjnych gdyż nie pozwala na ściągnięcie nagłówków grup dyskusyjnych i ich zawartości tylko program do obsługi plików NZB. Powstał aby uprościć Usenet i ściąganie plików. Jeśli interesują Was pliki binarne to wystarczy tylko użyć tego prostego programu i nie trzeba bawić się ustawieniami GrabIt-a czy Alt.Binz-a.

Jego zalety :
• jest darmowy,
• intuicyjny i dobry zarówno dla użytkowników zaawansowanych jak i początkujących,
• jest prosty i łatwy w użyciu.

Nie będę wypisywał pozostałych zalet tego prostego programu. Jeśli skupiacie się tylko na binariach i chcecie je ściągać z sieci Usenet to wystarczy wam ten program, do tego odpowiedni serwer Usenet (Premium lub darmowy) oraz dobry indekser (strona indeksująca) skąd ściągniemy pliki NZB i zdekodujemy je w naszym programie. Polecam konfigurację programu Unzbin.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły, Programy , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Jak zrezygnować z UseNeXT ciąg dalszy

W serwisie UseNeXT mamy 14 dni na przetestowanie ich usług. Klient powinien otrzymać pocztą elektroniczną przypomnienie o upływie okresu próbnego...

Close