Home > Dostawcy Usenetu > Jak zrezygnować z UseNeXT

Jak zrezygnować z UseNeXT

W zeszłym roku napisałem kilka artykułów o UseNeXT. UseNeXT jest firmą, która sprzedaje dostęp do sieci Usenet. UseNeXT ma zupełnie inne podejście do klienta niż pozostałe firmy. UseNeXT daje bardzo dużą paczkę danych do wykorzystania w okresie testowym. Trzeba jednak umiejętnie korzystać z usług tej firmy. Trzeba wcześniej przeczytać regulamin.

W zeszłym roku opisałem procedurę rezygnacji z okresu Trial w tej firmie. I zamieściłem uwagę co się stanie jeśli nie zrezygnujemy z tej usługi w okresie próbnym.

W tym roku firma powiększyła ilość danych w okresie próbnym do 300GB ale zasady rezygnacji nie zmieniły się jak myślę.

Po rejestracji użytkownik otrzymuje 2 wiadomości email. Pierwsza zawiera informacje dotyczące danych logowania potrzebne do dostępu do strefy użytkownika na stronie internetowej i żeby można było ściągnąć sobie newsreadera. Drugi email zawiera informacje potrzebne do użytkowania newsreadera w tym hasło.

Jeśli usługa nas satysfakcjonuje możemy zmienić jej parametry po 24h gdy zalogujemy się na stronie providera lub skorzystamy z pomocy newsreadera : newsgroup tab / usenext internet / members area/upgrade account.

Jeżeli chcemy zrezygnować z usługi należy zalogować się na stronie providera lub skorzystać z newsreadera : Newsgroups tab / usenext internet / members area//upgrade account / my details / cancellation.

I najważniejsza uwaga. Jeżeli nie dokonasz zmiany typu konta przed upływem okresu 14 dniowego lub nie zrezygnujesz z usługi to automatycznie zostanie przez Ciebie wybrany pakiet UseNeXT 25+ co oznacza wykupienie abonamentu na 12 miesięcy z jednorazową płatnością z góry.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Dostawcy Usenetu , , , , , ,

 1. bozno
  sierpnia 5th, 2010 at 20:21 | #1

  hehe kolejny pobieraczek ;)

 2. Rafal Olszak
  sierpnia 5th, 2010 at 22:17 | #2

  Oj nie! Nie można tak powiedzieć. To duża firma i jest już długo na rynku, mimo tak skonstruowanej oferty.
  Akurat UseNeXT to wyjątek za granicą i nie spotkałem się z podobnymi zapisami u innych providerów. A Pobieraczek…myślę, że dobrze przeanalizowali rynek i skopiowali istniejące rozwiązanie i na pewno nie byli pierwsi ;)
  Ale wszystko jest dla ludzi. Korzystać z głową kochani. Dla zdecydowanych to niezła oferta i co ważne dają za darmo swój autorski czytnik grup dyskusyjnych, którym można zaciągać wszelkiego rodzaju binaria. U innych providerów trzeba korzystać z darmowych czytników lub zakupić komercyjny (często ze zniżką) i czasem wyszukiwarek plików NZB a tutaj wszystko w jednym. Minusem jest wiązanie się na rok i opłata z góry jeśli nie zrezygnujemy w czasie testowania usługi.

 3. Anonim
  sierpnia 20th, 2010 at 21:15 | #3

  nie wiem jak się z tego zrezygnować pomocy ?

 4. Rafal Olszak
  sierpnia 21st, 2010 at 00:05 | #4

  Anonim :

  nie wiem jak się z tego zrezygnować pomocy ?

  Dokładniej to opisałem w postaci następnego wpisu. Mam nadzieję, że pomoże: http://www.usenet.info.pl/jak-zrezygnowac-z-usenext-ciag-dalszy/

 5. Anonim
  września 15th, 2010 at 09:25 | #5

  Proszę o pomoc…….. pół roku temu weszłam na usenet.nl i dziś dopiero na mojej poczcie( do której nie miałam dostępu, bo zapomniałam hasła i była mi dziś bardzo potrzebna więc jakoś udało mi się odzyskać hasło) widzę meila od usenet.nl z loginem, ale nigdy się nie zalogowałam i nie dostałam później żadnego meila od nich o jakimś upomnieniu lub coś w tym rodzaju…. nie wiem co robić, bo wiem, że usenet jest płatny…błagam o pomoc…

 6. Rafal Olszak
  września 15th, 2010 at 15:00 | #6

  Serwis Usenet.nl oferuje płatny dostęp do sieci Usenet. Usenet.nl ma model działania podobny jak UseNeXT więc jeśli czytałaś artykuły o UseNeXT-cie wiesz już trochę. Nie znaczy to, że te firmy są złe. Trzeba tylko świadomie korzystać z ich usług.

  Rejestrując się na stronie zawierasz z nimi umowę, która trwa do czasu jej rozwiązania przez jedną ze stron. Jeśli chcesz zrezygnować z ich usług zawsze należy wysłać informację, że rezygnujesz z ich usług. Robi się to podobnie do tego jak w przypadku UseNeXT. Jeśli tego nie zrobisz usługa będzie przedłużana a należności za usługę naliczane. Nie jest ważne, że nie korzystałaś z usługi i że nie logowałaś się do panelu administracyjnego.

  Na stronie głównej jest adnotacja:

  “Usenet.nl allows you to choose one of its fixed Usenet.nl prices during the free trial period. If you do not cancel your account will be automatically renewed after the 14-day free trial and you will be charged the price for the yearly plan. ”

  Jeśli zarejestrowałaś się i nie anulowałaś usługi w ciągu 14-dniowego okresu testowego (TRIAL) albo nie zmieniłaś planu abonamentowego na inny to z automatu masz przydzielony plan roczny. Opłata wynosi w nim 8,33 Euro/miesiąc przy czym opłatę należy uiścić z góry. Łącznie daje to: 99,96 Euro.
  Posiadasz więc konto roczne, za które powinnaś im zapłacić prawie 100 euro. Jeśli nie anulujesz konta to po roku subskrypcja zostanie przedłużona na kolejny rok i tak dalej. Dług będzie narastał. To tak formalnie.

  Jeśli im nie zapłacisz to prawdopodobnie będą starali się odzyskać pieniądze. Kwestia czy i jakie mają możliwości – jesteśmy bądź co bądź wewnątrz UE a Usenet.nl zarejestrowany jest prawdopodobnie w San Marino a więc w UE.

 7. Norbert
  lutego 20th, 2011 at 18:09 | #7

  Witam!
  proszę o pomoc bo co tu przeczytałem o korzystaniu z usenetu w okresie promocyjnym i nie zakończeniu umowy mnie przeraził
  ale po kolei
  zaejestrowałem sie 15 stycznia 2011 na stronie usenet.nl
  nie pamietam czy sie logowałem czy nie
  w pierwszym emailu dostałem cos takiego
  „thank you for your interest in Usenet.nl!
  - try our Usenet.nl now – 14 days for free without giving away any personal
  data
  - 1,000 MB of free PowerMode volume – download with your full DSL-bandwidth
  - unlimited downloads in EcoMode
  - no cancellation necessary”

  interesuje mnie ostatni wpis no cancellation necessary czyli ze nie ma potrzeby rezygnacji?

  potem dostałem drugiego emaila

  „Hello,
  your free trial period for the Usenet.nl software has just ended.
  Ready for more high-speed downloads?
  Go to usenet.nl, sign up for one of our attractive packages and continue
  downloading without interruption!”

  i dalej się tym nie przejmowałem aż ptrzeczytałem artkuł o usenext

  teraz chciałem sie zalogować na stronie usenet.nl aby zobaczyć co sie dzieje ale mój login z emaila i hasło nie pasują,nie moge sie zalogować

  a przy próbie logowania przez ich program wyskakuje mi cos takiego
  „unfortunately your account could not be activated yet as the verification of your given payment details failed”

  Proszę o interprekację tych wpisów bo spć przez to nie mogę

 8. Rafal Olszak
  lutego 20th, 2011 at 20:23 | #8

  Od pomocy tutaj właśnie jestem jeśli tylko nie przekracza ona moich możliwości ;) Po pierwsze nie ma co się bać i trzeba spokojnie się wysypiać. Po drugie takie zapisy regulaminowe posiadają praktycznie tylko UseNeXT i Usenet.nl .

  Ale do rzeczy.

  Z pierwszego maila wynika, że prawdopodobnie nie podał Pan wszystkich danych i została do Pana wysłana oferta skorzystania z połączenia z serwerami Usenet.nl o parametrach 1GB danych w trybie Power Mode i później po wykorzystaniu limitu 1GB danych do ściągnięcia połączenie weszłoby w tryb Eco Mode o niższej przepustowości ale z brakiem limitu na ściąganie danych. Korzystanie z tej oferty ma zachęcić do skorzystania z usługi i po okresie 14 dni od podania danych AUTOMATYCZNIE WYGASA BEZ KONIECZNOŚCI REZYGNACJI (no cancellation necessary).

  Drugi mail przypominał, że włączony okres testowy wygasa i można wybrać z ich oferty jeden z atrakcyjnych pakietów danych aby kontynuować przygodę z usenet.nl .
  Jeśli po wygaśnięciu poprzedniego darmowego okresu testowego nie wybrał Pan nowego pakietu zgodnie z oferta z drugiego maila to sprawa została zakończona, a konto usunięte.

  Także jeśli sprawa wyglądała tak jak Pan opisał to moim zdaniem można spokojnie spać.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Mac OS X usenet newsreaders

Zmieniamy sprzęt komputerowy i system operacyjny. Przesiadamy się z PC na Mac’a i zmieniamy system operacyjny z Microsoft Windows na...

Close