Home > Usenet Providers > New plans from Astraweb

New plans from Astraweb

February 16th, 2012
 1. Rafal
  February 16th, 2012 at 17:40 | #1

  Jak widzę kilka providerów nie usuwa już plików(codziennie 1 dzień retencji więcej). Najlepszą ofertę na dzień dzisiejszy ma newsdemon, newshosting i usenetserver.

 2. Rafal Olszak
  February 16th, 2012 at 18:53 | #2

  @Rafal
  Rzeczywiście jest grupa providerów, u których retencja danych binarnych zwiększa się codziennie. Do tej grupy należą główni rozgrywający czyli właśnie grupa Highwinds: Newshosting, UsenetServer, Newsdemon – tutaj retencja rośnie codziennie od jakiegoś czasu, bo wcześniej zwiększana była skokowo co jakiś czas. W Astraweb retencja również jest zwiększana codziennie. Podobnie z Giganews i jego firmą siostrzaną Supernews. Oczywiście w grupie Highwinds istnieją providerzy, gdzie retencja jest co jakiś czas zmieniana skokowo jak np. Easynews i NewsgroupDirect. Wiele zależy od polityki i rozdziału zadań w grupie providerów.

 3. nowy
  February 26th, 2012 at 20:09 | #3

  Witam,
  niestety musze ponownie swoje niezadowolenie wyrazic. Kolejne 3 “materialy” ktore sa niekompletne na astraweb. Dobrze ze mam tylko konto blokowe, ktore powoli sie konczy. Abonamentu u astraweb napewno nie kupie, moja tendencja idzie do newshosting, wytestowac jak sprawuje sie ten browser.
  Pozdrawiam

 4. Rafal Olszak
  February 26th, 2012 at 21:10 | #4

  @nowy
  Mieliśmy tutaj przypadek kiedy był problem ze spójnością danych spowodowaną wadliwymi kościami RAM. Jeżeli możesz spokojnie wykluczyć taki przypadek u siebie to wygląda na niekompletność materiału. Wkrótce przedstawię pokrótce narzędzie, które umożliwi sprawdzenie kompletności danych. Napiszę o tym w nowym wpisie ale najprawdopodobniej też szybciej będzie na forum. Opisz dokładnie moment, w którym pojawia się problem. Najlepiej na forum http://www.usenet.info.pl/forum/ w pytaniach i problemach.

 5. stalkerama
  February 27th, 2012 at 00:01 | #5

  “materialy” często sa niekompletne z powodu niekompetencji uploadera a nie usługodawcy. Poza tym usenet nie jest idealny, dla tego mamy pliki PAR2. Mam Astre od kilku lat, ściągam co najmniej 200 GB miesięcznie i nie narzekam ;)

 1. No trackbacks yet.

Book publishers shut down Library.nu

Close