Home > Dostawcy Usenetu > Nowe konta w Astraweb

Nowe konta w Astraweb

astraweb-jeden-z-najlepszych-providerowJak możecie przeczytać w komentarzach jeden z użytkowników konta w Astraweb wyraził swoje niezadowolenie z powodu niekompletnego materiału znalezionego na serwerach Astraweb. Ten sam materiał był kompletny na serwerach Newshosting czy UsenetServer. Takie rzeczy zdarzają się czasami. Nie świadczy to o tym, że Astraweb jest złym providerem. Wprost przeciwnie. Nie oferuje „wszystkorobiącego” darmowego czytnika z wyszukiwarką jak Newshosting ale oferuje równie ciekawe warunki cenowe jak konto Usenet unlimited DSL za 11$.

Wczoraj pojawiła się nowa oferta w Astraweb. Zaskoczyli trochę rynek, bo oferta jest naprawdę ciekawa. Wprawdzie to gołe konta bez czytnika czy darmowego dysku online ale wielu z użytkowników Usenetu posiada swój ulubiony czytnik albo korzysta z darmowego.
No ale opiszmy w skrócie co nowego wprowadził Astraweb na rynek.

Astraweb wprowadził cztery nowe oferty, trzy z nich to oferty kont unlimited, a jedna to oferta na konto przepłacone tzw. blokowe:

-konto unlimited, transfer ograniczony do 10Mbit/s – 10$/miesiąc,
-konto unlimited, transfer ograniczony do 10Mbit/s – 20$/3 miesiące,
-konto unlimited DSL (nie ma ograniczeń transferu) – 39$/3 miesiące,
-konto blokowe 1TB (kupujemy blok danych) – 50$.

Dla osób posiadających mało wydajne łącza internetowe drugie konto wydaje się ofertą nie do przebicia. Jest to konto odnawiane raz na 3 miesiące. Płatność za miesiąc wynosi poniżej 7$ co jest świetnym wynikiem.
Pierwsza oferta nie wydaje się zabijająca, gdyż już teraz wielu providerów oferuje konta poniżej 10$ – przykładem są tutaj NewsgroupDirect (oferta specjalna opisana we wpisie Mam dla Was Kod Rabatowy na konto unlimited w NewsgroupDirect) oraz Newshosting czy UsenetServer. W dodatku nie mamy żadnych limitów transferu. Co więcej w specjalnej ofercie Astraweb oferuje konto unlimited DSL za 11$. Podobnie nieatrakcyjne wydaje się konto za 39$ odnawiane raz na trzy miesiące.
Fajnym rozwiązaniem jest oferta na konto blokowe. Taka sama cenę mamy w NewsgroupDirect ale tylko w promocji zwanej Terabyte Tuesday.

Wprowadzając nowe oferty Astraweb chce ewidentnie namieszać na rynku i ściągnąć do siebie sporą ilość użytkowników. Chce ich również zatrzymać na dłużej wprowadzając oferty trzymiesięczne i tanie konto blokowe. Ciekaw jestem co myślicie o Astraweb i innych providerach? Których preferujecie, a do których macie zastrzeżenia? Może tu powstać ciekawa wyliczanka.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Dostawcy Usenetu , , , ,

 1. Rafal
  lutego 16th, 2012 at 17:40 | #1

  Jak widzę kilka providerów nie usuwa już plików(codziennie 1 dzień retencji więcej). Najlepszą ofertę na dzień dzisiejszy ma newsdemon, newshosting i usenetserver.

 2. Rafal Olszak
  lutego 16th, 2012 at 18:53 | #2

  @Rafal
  Rzeczywiście jest grupa providerów, u których retencja danych binarnych zwiększa się codziennie. Do tej grupy należą główni rozgrywający czyli właśnie grupa Highwinds: Newshosting, UsenetServer, Newsdemon – tutaj retencja rośnie codziennie od jakiegoś czasu, bo wcześniej zwiększana była skokowo co jakiś czas. W Astraweb retencja również jest zwiększana codziennie. Podobnie z Giganews i jego firmą siostrzaną Supernews. Oczywiście w grupie Highwinds istnieją providerzy, gdzie retencja jest co jakiś czas zmieniana skokowo jak np. Easynews i NewsgroupDirect. Wiele zależy od polityki i rozdziału zadań w grupie providerów.

 3. nowy
  lutego 26th, 2012 at 20:09 | #3

  Witam,
  niestety musze ponownie swoje niezadowolenie wyrazic. Kolejne 3 „materialy” ktore sa niekompletne na astraweb. Dobrze ze mam tylko konto blokowe, ktore powoli sie konczy. Abonamentu u astraweb napewno nie kupie, moja tendencja idzie do newshosting, wytestowac jak sprawuje sie ten browser.
  Pozdrawiam

 4. Rafal Olszak
  lutego 26th, 2012 at 21:10 | #4

  @nowy
  Mieliśmy tutaj przypadek kiedy był problem ze spójnością danych spowodowaną wadliwymi kościami RAM. Jeżeli możesz spokojnie wykluczyć taki przypadek u siebie to wygląda na niekompletność materiału. Wkrótce przedstawię pokrótce narzędzie, które umożliwi sprawdzenie kompletności danych. Napiszę o tym w nowym wpisie ale najprawdopodobniej też szybciej będzie na forum. Opisz dokładnie moment, w którym pojawia się problem. Najlepiej na forum http://www.usenet.info.pl/forum/ w pytaniach i problemach.

 5. stalkerama
  lutego 27th, 2012 at 00:01 | #5

  „materialy” często sa niekompletne z powodu niekompetencji uploadera a nie usługodawcy. Poza tym usenet nie jest idealny, dla tego mamy pliki PAR2. Mam Astre od kilku lat, ściągam co najmniej 200 GB miesięcznie i nie narzekam ;)

 1. Brak jeszcze trackbacków

Wydawcy zamykają bibliotekę ebooków Library.nu

Część z Was zapewne zna serwis Library.nu, który wcześniej rozwijany był pod nazwą Gigapedia.com. Serwis był wyszukiwarką książek w przeważającej...

Close