Home > Aktualności > ACTA odesłana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

ACTA odesłana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

acta-idzie-do-trybunalu-sprawiedliwosci-uePo niezłym zamieszaniu z podpisaniem umowy ACTA w Polsce i w Europie, po przyznaniu się premiera Tuska do błędu pod naciskiem Internautów i wreszcie pod presją spadających wyników poparcia w badaniach opinii publicznej i zaproponowaniu odrzucenia ACTA przywódcom Europejskiej Partii Ludowej mamy następny sukces. Komisja Europejska wyśle umowę ACTA do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w celu sprawdzenia zapisów umowy i jej zgodności z prawem UE.

Przypomnijmy, że ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement czyli Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi)  ma wzmocnić ochronę własności intelektualnej w handlu między państwami na całym świecie. Pojęcie własności intelektualnej dotyczy także, a może przede wszystkim Internetu, gdzie można znaleźć treści naruszające prawa autorskie. To właśnie Internauci bojąc się cenzury treści w globalnej sieci pokazali jak wielką są siłą i domagają się rezygnacji z tej umowy.

Do ACTA ma przystąpić Unia Europejska. Aby związać umową całą Unię Europejską musi zostać podpisana i ratyfikowana przez wszystkie państwa członkowskie. Polska wraz z 21 państwami UE podpisała ACTA 26 stycznia.
Cypr, Estonia, Słowacja, Niemcy i Holandia nie podpisały umowy. Teraz treścią umowy zajmie się Trybunał Sprawiedliwości UE.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , ,

  1. kuzyn_maupy
    lutego 23rd, 2012 at 01:00 | #1

    Brawa dla Austriaków !!! STOP american IP legislation in Europe !!!

  1. Brak jeszcze trackbacków

Jak przekonać użytkownika do płatnego konta usenet

Oczywiście istnieje na to wiele sposobów. Jednak użytkownicy Usenetu wiedzą, że jak do tej pory darmowe rozwiązania to nie jest...

Close