Home > Aktualności > Aplikacja Box.com będzie preinstalowana na smartfonach i tabletach z chipsetem Snapdragon

Aplikacja Box.com będzie preinstalowana na smartfonach i tabletach z chipsetem Snapdragon

windows-phone-box-appOd czasu kiedy niektórzy z operatorów Usenetu zaczęli wprowadzać do swojej oferty dyski online zacząłem baczniej przyglądać się rozwiązaniom w chmurze oferowanym przez Google’a, Microsoft, DropBox-a czy Box-a.

Box.com zresztą ma sporą konkurencję ze strony wspomnianych firm i ich produktów takich jak GDrive czy SkyDrive ale też czuje oddech mniej znanych u nas konkurentów takich jak Egnyte, którzy zachęcają użytkowników Box-a do przejścia hasłem „switch from Box”.

Niewątpliwą zaletą Box-a jest to, ze dość wcześnie firma weszła w aplikacje na iOS czy Androida i dzięki temu około 40% ruchu pochodzi z tych platform. Box współpracuje z producentami telefonów i chipsetów aby zagwarantować sobie dobrą pozycję startową na tym trudnym rynku. Jeśli chodzi o Androida to firma zawarła umowy z LG i Sony na umieszczenie aplikacji w telefonach tych firm.

Teraz Box idzie tą samą drogą współpracując z firmą Qualcomm – producentem chipów Snapdragon używanych między innymi w telefonie Samsung Galaxy S III . Dlaczego ta współpraca ma miejsce? Po prostu Box ma większe szanse na preinstalowanie swoich aplikacji w urządzeniach mobilnych, w których zainstalowany jest ten chipset. Dzięki współpracy z Qualcomm przy projektowaniu chipa możliwe jest zoptymalizowanie działania aplikacji Box-a.

Dodatkowo aby zapewnić sobie rozwój firma zapowiada aplikację na Windows Phone 8. W tej chwili Box.com oferuje aplikacje na telefony i tablety z systemami: Android, iOS oraz urządzenia z systemem Windows Phone 7.5 . Myślę, że po pojawieniu się aplikacji na Windows Phone 8 Box przedstawi ofertę darmowej przestrzeni dyskowej 50GB tak, jak to miało miejsce dla posiadaczy urządzeń z systemem Android.

Jak widać nie tylko Google i Microsoft ale także Box znalazł dla siebie miejsce na tym trudnym rynku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Konwersja wideo do mp3 na cenzurowanym. Akcja RIAA i Google

Okazuje się, że opisywana przeze mnie akcja Google właściciela serwisu YouTube przeciwko serwisowi YouTube-mp3.org to dopiero początek zabawy w ograniczanie...

Close