Home > Aktualności > Ataki Anonymous trwają

Ataki Anonymous trwają

stycznia 22nd, 2012

anonymous-ciagle-atakujaOsobiście myślałem, że ataki rozpoczęte w dniu wczorajszym przed północą będą krótkotrwałe i wszyscy o nich zapomną. Okazuje się jednak, że z polskiego podwórka ataki przenoszą się na Europę.

O 20:00 została zaatakowana strona Parlamentu Europejskiego: europarl.europa.eu . Nie działa. Wcześniej wielokrotnie były ponawiane ataki na stronę Kancelarii Premiera Polski: premier.gov.pl – serwis nadal ma kłopoty z właściwym działaniem. Cykliczne przerwy w działaniu notuje Ministerstwo Obrony: mon.gov.pl . Serwis Policji : policja.pl nie działa. Po atakach strona PSL: psl.org.pl została wyłączona.

Strona domowa Sejmu nadal nie działa: sejm.gov.pl . Strona ABW również: abw.gov.pl . Wiele innych serwisów odnotowuje cykliczne pady. Jak widać ataki DDoS cały czas trwają i według zapowiedzi Anonymous będą ponawiane co najmniej do 26 stycznia.

O atakach na polskie strony rządowe napisał dzisiaj również Washington Post w artykule Polish government websites face apparent attack by Internet group Anonymous:

Several Polish government websites appear to have been attacked by a group opposing the country’s support for a treaty aimed at protecting international intellectual property rights.
The websites, including that of the parliament and the prime minister, were inaccessible or unusually slow Sunday.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Atak Anonymous na polskie strony rządowe za ACTA?

No i nie trzeba było długo czekać, aż wskutek protestu przeciwko polskiej zgodzie na ACTA pojawią się prawdopodobne ataki na...

Close