Home > Filesharing > Kinomaniak.tv przenosi serwis do Rumunii?

Kinomaniak.tv przenosi serwis do Rumunii?

stycznia 30th, 2013

kinomaniak-tv_Nie jest tajemnicą, że w Polsce mamy rozkwit serwisów oferujących możliwość oglądania filmów i seriali online. Także tych dla dzieci. Z reguły są to serwisy darmowe, które udostępniają możliwość oglądania najnowszych produkcji z pewnymi ograniczeniami. Po wykupieniu konta Premium użytkownik ma zdejmowane ograniczenia i może cieszyć się darmowym kinem w swoim domu.

Ta sytuacja nie mogła pozostać niezauważona i po cichu został zamknięty jeden z największych serwisów kinomaniak.tv .

Serwis działa pod domeną TV będącą kodem narodowym wysp Tuvalu na Pacyfiku i do czasu zamknięcia utrzymywany był na serwerach OVH we Francji. Mimo, że serwis oświadczał, że:

Kinomaniak nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się z wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

to wygląda na to, że filmy były uploadowane  na serwery w OVH. Założyciel OVH Oles van Herman na Twitterze zamieścił informację o powodzie zamknięcia serwisu Kinomaniak. Jeśli wierzyć jego słowom powodem była decyzja polskiego sądu.

ovh-i-kinomaniak

Mimo zapewnień administratorów serwisu o przedłużeniu kont Premium ich właściciele obawiają się, że stracili wpłacone pieniądze. Moim zdaniem jednak jest duże prawdopodobieństwo, że serwis znowu zacznie działać.

Prawdopodobnie znaleziono już docelową serwerownię. Strona jest udostępniana z serwerowni w Rumunii należącej do firmy Voxility. Serwisy z filmami online to spory biznes, mówimy tu o naprawdę dużych pieniądzach. Myślę, że serwis ponownie wróci do gry.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Filesharing , , ,

 1. Rafal
  stycznia 31st, 2013 at 18:27 | #1

  „to wygląda na to, że filmy były uploadowane na serwery w OVH” filmy były na serwerach putlockera. Jedynie serwer od strony był z OVH, a na nim nie było filmów. Swoją drogą ciekawy sposób na zarobek, utrzymać sama stronę i korzystać hostingów plików z małą ilością limitów, jeszcze do tego sprzedawali konta premium, które tylko umożliwiały nielimitowany dostęp do odnośników.

 2. twenty
  stycznia 11th, 2014 at 13:08 | #2

  Ja polecam http://kinos.pl/ stronka prawie taka sama jak kinomaniak a może nawet lepsza jak dla mnie bardziej przejrzysta

 1. Brak jeszcze trackbacków

Ostatnie godziny na skorzystanie z promocji

Mamy Terabyte Tuesday w NewsgroupDirect. Konto usenet 1TB kosztuje tylko 40$ zamiast 100$. Właściwie dostajemy aż 1100 GB, bo operator...

Close