Home > Serwisy NZB > MysterBin zakończył działalność

MysterBin zakończył działalność

listopada 20th, 2012

koniec-mysterbinMysterBin to był świetny darmowy serwis NZB. Każdy, kto interesuje się Usenetem znał ten serwis NZB lub słyszał o nich. Przez lata można było przeszukiwać Usenet i pobierać pliki NZB dzięki temu serwisowi.

Ale też można było uzyskać informacje statystyczne dotyczące grup dyskusyjnych w tym binarnych grup dyskusyjnych. Dzisiaj serwis MysterBin nie działa, a wpis na Twitterze wskazuje jednoznacznie na wyłączenie serwisu na zawsze z powodu braku czasu i wystarczających środków finansowych do kontynuacji projektu:

Mysterbin is ending today. Long story short: the project takes way more time and money than we can afford. Long life to Usenet !

To już jest jakaś plaga. Padają mali niezależni providerzy i zamknięty został MysterBin. To był naprawdę niesamowity projekt. Bardzo dopracowany, a zespół MysterBin otwarty na współpracę. Teraz pozostaną dywagacje na temat ewentualnego wskrzeszenia nowego MysterBin-a albo udostępnienia kodu źródłowego. Nie należy zapominać, że dzięki możliwościom oferowanym przez MysterBin działało też sporo rozwiązań innych osób. Zamknięcie tego serwisu jest co najmniej zaskakujące.

Przypominam, że tak jak napisał stalkerama na forum, MysterBin wyświetlał zawartość archiwum bezpośrednio w wynikach oraz wyszukiwał w nazwach plików wewnątrz archiwów. Także pod wieloma względami brak tego serwisu będzie odczuwalny dla wielu użytkowników Usenetu i binarnych grup dyskusyjnych.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Serwisy NZB , , ,

 1. stalkerama
  listopada 20th, 2012 at 18:39 | #1

  Tak jak poprzednie zamknięcia jakoś mnie nie zmartwiły to zamkniecie MysterBin co najmniej utrudni życie :/
  Miejmy nadzieje ze to naprawdę problemy z czasem i kasą a nie niekanie przez różnego rodzaju „agencje”

 2. Rafal Olszak
  listopada 20th, 2012 at 22:37 | #2

  Mam podobne odczucia. MysterBin był naprawdę ciekawym projektem. Straszny pogrom mamy tej jesieni.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Usegrab i koniec darmowego pobierania z usenetu

Dwa dni temu ze strony jednego z użytkowników bloga padło pytanie dotyczące providera Usegrab. Kiedyś nawet rozpisywaliśmy się o nim...

Close