Home > Filesharing > Nowy model hostingowy w RapidShare

Nowy model hostingowy w RapidShare

listopada 27th, 2012

rapidshare-filehostingOd dzisiaj 27 listopada obowiązuje nowy model usług w RapidShare. Jak zwykle jest to związane z szeroko pojętą walką z piractwem.

Tym, którzy czytają tego bloga od dłuższego czasu znana jest sprawa RapidShare i działań podejmowanych przez ten hosting w walce z piractwem.

Działania w przeszłości obejmowały m.in. ograniczenie transferu dla darmowych użytkowników. RapidShare wskazywał tym samym, że to właśnie posiadacze bezpłatnych kont i użytkownicy nie posiadający żadnego konta odpowiedzialni są za piractwo w sieci. No chyba, że przejdą do kategorii klientów posiadających konto płatne.

Tym razem RapidShare wdrożył inny system. RapidShare zaczął limitować ruch publiczny. Użytkownik darmowego konta może udostępnić publicznie maksymalnie 1GB danych dziennie. Użytkownik konta płatnego może udostępniać publicznie do 30GB danych dziennie.

Odbiorcy plików użytkownika nie mają ograniczeń pobierania, bez względu na to, czy posiadają konto RapidPro, konto bezpłatne lub też nie posiadają żadnego konta.

Czy ten model zostanie w RapidShare na dłużej? Zobaczymy. Czy jest to dobre posuniecie ze strony hostingu? Na pewno, bo rozluźnia dotychczasową bardzo restrykcyjną politykę ograniczającą prędkość pobierania dla użytkowników nie będących użytkownikami hostingu albo posiadających konta bezpłatne.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Filesharing , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

W NewsgroupDirect wyprzedaż jeszcze trwa

Black Friday u niektórych się skończył, a w NewsgroupDirect trwa nadal. Warto się śpieszyć gdyż można jeszcze kupić konto blokowe...

Close