Home > Aktualności, Dostawcy Usenetu > Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK karą 239 140 zł

Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK karą 239 140 zł

Prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że serwis Pobieraczek.pl oferujący usługę dostępu do Usenetu wprowadził internautów w błąd i nałożyła na firmę karę finansową w wysokości 239 140 zł oraz nakazała natychmiastową zmianę praktyki informowania o usługach. Pobieraczek.pl ma publikować przez 6 miesięcy na swoim portalu treść decyzji. Należy zauważyć, że decyzje wydane przez UOKiK mają rygor natychmiastowej wykonalności co oznacza, że spółka Eller będąca właścicielem portalu musi zrealizować decyzję nawet jeśli zechce skorzystać z drogi odwoławczej. Postępowanie przeciwko właścicielowi firmie Eller Sernice z Gdańska (właściciel Pobieraczka) zostało wszczęte jeszcze w 2009 roku po bardzo licznych skargach internautów. Korzystali oni z usług Pobieraczka skuszeni hasłami, że usługa jest darmowa podczas gdy zapisy regulaminu stanowiły inaczej a dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy.
Według Urzędu takie zachowanie jest nieuczciwe i wprowadza konsumentów w błąd. Jak się również okazało opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności, Dostawcy Usenetu , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Bariera 600 dni retencji pokonana

Dokonał się ogromy skok technologiczny. Czołówka firm oferujących Usenet oferuje już dostęp do danych binarnych na poziomie 600 dni wstecz....

Close