Home > Google > Przestrzeń Google Docs wzrosła do 5GB. Google Drive może zastąpić Google Docs

Przestrzeń Google Docs wzrosła do 5GB. Google Drive może zastąpić Google Docs

kwietnia 24th, 2012

google-docs-5gb

Dzisiaj w czasie uploadowania pliku graficznego do Google Docs zauważyłem powiększenie dostępnej przestrzeni dyskowej z 1GB do 5GB. Wygląda na to, że wystarczy uploadować jakikolwiek plik do Google Docs aby przestrzeń zwiększyła się do 5GB.

Wiemy z przecieków, że zapowiadany od dawna Google Drive ma mieć 5GB pojemności. Dlaczego Google powiększyło właśnie przestrzeń dla użytkowników Google Docs z 1GB do 5GB? Wiele wskazuje na to, że oczekiwany GDrive, który ma się pojawić pod subdomeną drive.google.com będzie miał bardzo wiele wspólnego z obecnym Google Docs. Wiele wskazuje na to, że będzie oferował wiele tych samych funkcji jak możliwość oglądania prezentacji, dokumentów czy rysunków.

Z jednej strony wszystko wskazuje na wielkie podobieństwo tych rozwiązań, a z drugiej po co powiększać przestrzeń dla konkurencyjnej usługi w pakiecie a nie zaoferować np. 10GB przestrzeni dyskowej i funkcjonalności Google Docs jako nowego rozwiązania będącego ewolucją Google Docs? Ja bym tak zrobił. Na razie jednak musimy oczekiwać na oficjalny komunikat w sprawie GDrive.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Google , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Dropbox wprowadził linki do plików. Ta funkcjonalność pogrążyła Megavideo

Dropbox wprowadził właśnie możliwość udostępniania plików znajdujących się poza katalogiem publicznym osobom bez własnego konta w serwisie. To nic innego...

Close