Home > Aktualności > RapidShare ogranicza darmowe pobieranie

RapidShare ogranicza darmowe pobieranie

rapidshare-ogranicza-pobieranieRapidshare jest jednym z serwisów, które bardzo skorzystały na zamieszaniu związanym z torrentami i hostingami plików. Rapidshare zyskał dzięki temu wielu nowych użytkowników. Wprawdzie w większości są to użytkownicy, którzy są zainteresowani wyłącznie darmowym dostępem ale i na to Rapidshare znalazł sposób. Otóż postanowił, że ograniczy prędkość pobierania do 30KB/s.

Jaki jest cel takiego działania?

Po pierwsze firma zyskuje, bo część użytkowników przechodzi na konta płatne RapidPro, gdzie pobieranie nie jest ograniczane. Standardowe konto kosztuje 9,90 Euro/30dni.
Po drugie firma zyskuje argument jakoby walczyła z zalewem piratów, którzy szukają bezpiecznej przystani.

Firma wiec załatwia dwie sprawy: zyskuje nowych klientów i pochwały jak aktywnie walczy z piractwem. Taka postawa Rapidshare rozczarowuje wielu klientów tej firmy. Wizerunek firmy uległ ogromnej zmianie dzięki aktywnemu lobbingowi i działaniom takim jak blokowanie kont użytkowników udostępniających materiały naruszające prawa autorskie. Firmy nie ma już na listach organizacji RIAA i MPAA jako notorycznie naruszającej prawa autorskie. Teraz Rapidshare aktywnie działa przeciwko naruszeniom praw autorskich.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

  1. Ryuk
    marca 16th, 2012 at 18:41 | #1

    Ten argument dot. walki z piractwem jest niezły :) Rapid po prostu wielkimi krokami szykuje się chyba na monopolizację rynku hostingowego :) Z tego co pamiętam, oni już dawno przenieśli swoje serwery do… Rosji(?), gdzie są absolutnie bezkarni, bo to chyba ostatnie państwo na świecie w którym interweniowało by FBI. W każdym bądź razie pamiętam jak przenosili serwery do innego kraju, tylko po to aby mieć kompletnie gdzieś usuwanie plików w związku z naruszeniem praw autorskich. Wkrótce, powoli mogą się wykruszać inne tego typu serwisy, a jak ktoś rzeczywiście korzysta z hostingu tylko po to aby mieć miejsce na własne pliki, wybierze ten, który ma szans zostać z dnia na dzień zamknięty.

  1. Brak jeszcze trackbacków

Czy brytyjscy dostawcy internetu zablokują dostęp do The Pirate Bay?

Dwa dni temu wytwórniom płytowym, a wśród nich takim tuzom jak: EMI , Polydor, Sony czy Virgin udało się praktycznie...

Close