Home > Aktualności > SourceForge zawiesił projekt Anonymous-OS

SourceForge zawiesił projekt Anonymous-OS

anonymous-os-rkhunter-logW związku z szumem informacyjnym dotyczącym projektu Anonymous-OS zespół SourceForge postanowił przyjrzeć się projektowi. Stwierdził, że nazwa projektu może być myląca gdyż brak jest dowodów na powiązanie z jakąkolwiek grupą Anonimowych. Ponadto projekt wydaje się być zorientowany na bezpieczeństwo systemów z naciskiem na możliwość przeprowadzania ataków.

Eksperci SourceForge stwierdzili, że projekt nie jest wystarczająco przejrzysty. Użytkownicy pobierający i instalujący dystrybucję podejmują znaczne ryzyko. Poza tym twórca projektu dzięki odpowiednio dobranej nazwie starał się wykorzystać szum medialny z tym związany.

W związku z powyższym SorceForge zawiesza projekt do czasu uzyskania nowych informacji, które pozwalałyby zmienić zdanie na temat tego projektu. W związku z tym nie będzie możliwe pobranie tej dystrybucji ze stron SorceForge.

Twórca projektu odpowiada na zarzuty dotyczące zagrożeń powodowanych przez system publikując na stronie projektu efekty skanowania systemu Rootkit Hunterem. Mimo wszystko wydaje się, że zawieszenie projektu przez SorceForge związane było z gwałtowna falą oburzonych na wykorzystanie loga Anonimowych w celu popularyzacji projektu. Więcej na temat projektu można przeczytać w poprzednim wpisie: Anonymous wypuścili swój własny OS: Anonymous-OS.

Źródło: Anonymous-os project response

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Czy RapidShare będzie filtrować uploady?

Myślę, że dzisiejszy dzień nie jest dobrym dniem dla RapidShare i jego użytkowników. Dzisiaj RapidShare przegrał sprawę w Wyższym Sądzie...

Close