Home > Artykuły > Usenet na celowniku?

Usenet na celowniku?

Usenet jak dotychczas był domeną nielicznych. Społeczność grup dyskusyjnych powoli przemieniła rolę grup dyskusyjnych w grupy binarne. W końcu to treści takie jak filmy, muzyka, gry i tym podobne są sednem dzisiejszego przekazu.

Usenet był dla nielicznych, bo nie każdy wie jak posługiwać się Usenetem, czytnikami, indekserami. Pojawiają się dziwne pliki z rozszerzeniem NZB i nie za bardzo na początku wiadomo o co chodzi. I tak jest dobrze, bo Usenet nie jest dla każdego.

Niestety wiele firm dostrzegło lukę i jako, że Usenet żył sobie po cichu zwróciło na niego uwagę. Powoli Usenet wychodzi na powierzchnię i poprzez łatwe w obsłudze aplikacje jest coraz bardziej dostępny dla szerokiego kręgu użytkowników.

Taka sytuacja nie jest dobra dla dotychczasowych użytkowników, bo wiele instytucji dbających o interesy producentów materiałów audiowizualnych czy gier zwraca coraz większa uwagę na treści zamieszczane w popularnych grupach binarnych.

Materiały telewizji HBO czy gry na platformy Wii, PS3, Xbox 360, PC a nawet starsze np. na GameCube, PS2, Xbox potrafią dość szybko znikać z Usenetu. Platformy takie jaką opisze w następnych kilku dniach budzą niezadowolenie u wielu użytkowników Usenetu. Ułatwienia nie są mile widziane gdyż poszerzają kręg odbiorców. Bądźcie czujni. Wkrótce informacja o takim serwisie, który może ułatwić Wam korzystanie z Usenetu i to za darmo.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Giganews ma 1000 dni retencji danych binarnych

Giganews ogłosił dzisiaj, że osiągnął 1000 dni retencji danych binarnych. Znacie bardzo dobrze Giganews z jakości, bardzo dobrego podejścia do...

Close