Home > Aktualności, Dostawcy Usenetu > Binload za darmo dla wszystkich w fazie testów

Binload za darmo dla wszystkich w fazie testów

binload-public-betaW jednym z poprzednich wpisów wspominałem, że wskażę nowy serwis, z którego można korzystać do woli nic nie płacąc. Oczywiście było w tym trochę zgryźliwości, bo można korzystać bez limitów za darmo ale jest to serwis w fazie Beta, a więc cały czas rozwijany.

Chodzi o serwis Binload.com. Jest udostępniony dla wszystkich do testów. Jest to serwis, w którym można:

1. Tylko ściągać z Usenetu pliki binarne a więc filmy, gry, muzę itp.
2. Binload udostępnia darmowe oprogramowanie.
3. Nie ma żadnych limitów.
4. W wersji Public Beta oprogramowanie i cały serwis są darmowe. Oczywiście ten czas jest limitowany i w którymś momencie nastąpi zamknięcie tej możliwości.
5. Retencja danych binarnych wynosi około 400 dni.
6. Program przeznaczony jest na komputery PC i Mac.

Przed zakończeniem fazy testowej użytkownicy zostaną powiadomieni aby mieli możliwość zmiany konta darmowego na konto płatne. Jeśli tego nie zrobią wtedy konto zostanie usunięte. W fazie Beta w każdej chwili można również anulować konto. W fazie Beta nic nie trzeba płacić.

Binload startuje więc z usługą typu download. Nie można publikować nic na grupach dyskusyjnych. Można tylko ściągać. Oferuje przy tym niską retencję ale wystarczającą do sprawnego ściągania danych. Na pewno serwis znajdzie swoich użytkowników nawet przy funkcjonalności ograniczonej tylko do możliwości ściągania z Usenetu. Kluczową kwestią będzie tutaj cena i retencja oraz poprawność softu.

Faza Public Beta potrwa według danych uzyskanych przeze mnie co najmniej do końca czerwca, a może i do końca lipca. Jeszcze nie podjęto decyzji. Może się również zdarzyć, że termin zakończenia testów znów zostanie przesunięty. W każdym razie zapraszam do testowania tego specyficznego serwisu opierającego się na Usenecie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności, Dostawcy Usenetu , , , ,

 1. bolongo
  maja 22nd, 2011 at 13:24 | #1

  Witam
  Czy ktoś wie jakie są ustawienia serwera Binload.
  Nie chcę używać ich firmowego oprogramowania wole swoje ulubione…

 2. Rafal Olszak
  maja 23rd, 2011 at 15:11 | #2

  Obawiam się, że Binload nie udostępnia ustawień – przynajmniej na razie. Ich podejście do korzystania z Usenetu to maksymalne uproszczenie i przyjazne korzystanie z tego medium. Odbija się to na pewno na elastyczności i możliwości niestandardowej konfiguracji. Teoretycznie można zabawić się w śledczego i pooglądać sobie komunikację klienta z serwerem. To definitywnie da odpowiedź na Twoje pytanie.

 3. bolongo
  maja 23rd, 2011 at 20:20 | #3

  serwer: news1.eu.binload.com

  Ale coś z hasłem jest nie tak

 4. Rafal Olszak
  maja 24th, 2011 at 09:05 | #4

  Możliwe, że kodują je w jakiś sposób. Nie wnikałem w to. Konieczne jest prześledzenie całości komunikacji łącznie z autentykacją. Jeśli jest ochota i czas to można popatrzeć na transmisję po zebraniu danych jakimś snifferem. Można przy tym porównać komunikację innego klienta z innym serwerem grup dyskusyjnych. Nie wiem tylko czy Binload byłby zadowolony z takiego zachowania ;)

  Otrzymałem od nich informację, że rozpatrują możliwość korzystania za pomocą innych czytników. No ale na razie pozostaje tylko jeden właściwy czytnik oferowany przez Binload jeśli chcemy korzystać z dostępu do usenetu u nich.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Tajemnice rejestracji w UseNeXT i Usenet.nl

Jeden z komentatorów bloga – Arek poinformował o ciekawym przypadku rejestracji w serwisie UseNeXT. Przypadek dotyczył aktywacji konta bez potwierdzenia...

Close