Home > Artykuły > BitTorrent to 150 mln userów miesięcznie. Sprzęt BitTorrent Certified!

BitTorrent to 150 mln userów miesięcznie. Sprzęt BitTorrent Certified!

bittorrent-certifiedJeśli ktoś nie wierzył do tej pory w siłę branży wymiany plików i wolność dzielenia się materiałami elektronicznymi to obecność BitTorrent Inc. z Kaliforni na targach CES (Consumer Electronic Show) w Las Vegas rozwiała wątpliwości wszystkich obecnych.

O co właściwie chodzi? Właściwie o nic wielkiego tylko o informację, że szef firmy BitTorrent Inc. Eric Klinkier cieszy się ze wzrostu firmy za sprawą ogromnej liczby aktywnych użytkowników. W grudniu zeszłego roku liczba aktywnych użytkowników klasycznego klienta BitTorrent wyniosła ponad 20 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie podczas gdy liczba użytkowników lekkiego klienta µTorrent przekroczyła 132 milionów miesięcznie. Dane pokazują oprogramowanie na platformach Windows, Mac OS X, Linux i Android. (Notatka prasowa).

To wprost niewiarygodne, że protokół BitTorrent oraz oprogramowanie firmy umożliwiające korzystanie z tego protokołu to technologia oplatająca cały Internet. Szef firmy jasno dał do zrozumienia w jakim kierunku będzie się rozwijać, a z nią protokół BitTorrent i jego wykorzystanie:

We look forward to another exciting year of growth and we continue expanding our product lines to meet the needs of consumers creating and consuming high-quality personal media files on a broad range of consumer electronics devices.

To właśnie konsumowanie plików multimedialnych na dostępnych urządzeniach multimedialnych jest celem firmy. Dlatego też BitTorrent Inc. Poinformowała, że zaczyna certyfikację urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, dekodery, odtwarzacze Blue-ray czy dekodery STB (set-top box) znakiem „ BitTorrent Certified”! Ogłoszono również strategiczne partnerstwo na wybranych rynkach z firmami:

BBK Electronics: rozwój urządzeń Certified BitTorrent na rynek rosyjski, w tym telewizory, odtwarzacze Blu-ray/DVD, urządzenia typu media center.
Dune HD (Niemcy): projektowanie, rozwój i marketing odtwarzaczy multimedialnych w Europie i Azji.
AirTies (USA): dystrybutor urządzeń pamięci masowej (NAS), dekoderów STB (set-top box) i routerów przeznaczonych do sprzedaży w Europie, Rosji, na Ukrainie i Turcji.
Antik Technology (Słowacja): producent urządzeń IPTV, który pierwszy opracował dekoder STB (set-top box) podłączany do telewizora ze znakiem BitTorrent Certified. Linia produktów Juice jest w stanie pobierać, udostępniać i odtwarzać pliki torrent bezpośrednio na telewizorze.

To wszystko ma spowodować jeszcze szybszy wzrost liczby użytkowników sieci BitTorrent. Wymiana plików i konsumpcja rozrywki to już jedna branża niezależnie od działań organizacji walczących z naruszeniami praw autorskich.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Torrenty. Który serwis jest najpopularniejszy na świecie?

Mam słabość do usenetu. Tekstowe grupy dyskusyjne czy binarne grupy dyskusyjne to to, co lubię najbardziej. Usenet daje szybkość, niezawodność,...

Close