Home > Artykuły > Torrenty. Który serwis jest najpopularniejszy na świecie?

Torrenty. Który serwis jest najpopularniejszy na świecie?

thepiratebayMam słabość do usenetu. Tekstowe grupy dyskusyjne czy binarne grupy dyskusyjne to to, co lubię najbardziej. Usenet daje szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo. Dlatego moim zdaniem warto korzystać z serwisów takich jak Newshosting czy Astraweb oferujących dostęp do usenetu na maksimum łącza internetowego i przede wszystkim bezpiecznie.
Oczywiście nie wszyscy doceniają usenet, bo często za te kilka plusów trzeba zapłacić. Większość wybiera torrenty, bo i prosto z nich się korzysta, zwykle są za darmo i są powszechne!

W związku z tym nie mogę nie zwracać uwagi na to medium, które tak bardzo wryło się w świadomość internatów od 2002 roku. Niestety wiele serwisów torrentowych żyje bardzo krótko, a te które nadal istnieją krwawią na niektórych rynkach od ataków organizacji walczących z naruszaniem praw autorskich. Mimo tego warto wymienić najważniejszych globalnych graczy na tym polu.

Powiedzmy, że wymienię dziesiątkę największych graczy i kilku aspirujących do czołówki. Opierać będę się na danych podawanych przez serwis Alexa.com, a konkretnie na zmiennej Global Rank ukazującej popularność serwisu:

1. The Pirate Bay 76
2. Torrentz 137
3. IsoHunt 253
4. Kickass Torrents 289
5. BTjunkie 396
6. ExtraTorrent 451
7. Demonoid 471
8. EZTV 1047
9. BitSnoop 1439
10. 1337x 1989
————————————————————————————————————————————
11. TorrentReactor 2184
12. TorrentDownloads 3480
13. SumoTorrent 8047

Oczywiście to publiczne serwisy BitTorrent. Oprócz tego istnieje wiele prywatnych serwisów, do których nie dostaniemy się nie będąc zarejestrowanymi użytkownikami. Z jakich serwisów najczęściej korzystacie? Co myślicie o torrentach?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Wymiana plików na nowo – SHARE od BitTorrent Inc.

BitTorrent Inc. wypuściła nową aplikację ułatwiającą dzielenie się plikami między użytkownikami o nazwie SHARE. Share generalnie ma służyć do dzielenia...

Close