Home > Artykuły > Wymiana plików na nowo – SHARE od BitTorrent Inc.

Wymiana plików na nowo – SHARE od BitTorrent Inc.

share-bittorrentBitTorrent Inc. wypuściła nową aplikację ułatwiającą dzielenie się plikami między użytkownikami o nazwie SHARE. Share generalnie ma służyć do dzielenia się plikami w małych prywatnych kręgach w przeciwieństwie do dzielenia się z całym światem dzięki sieci BitTorrent.

Jest to próba zagospodarowania rynku do tej pory zajętego przez serwisy umożliwiające upload plików i dzielenie się nimi z użytkownikami. Różnica ma polegać na tym, że będziemy dzielić się plikami znajdującymi się u nas na komputerach, a nie na serwerach konkretnych serwisów. Widzę w tym również chęć zintegrowania filozofii social media z wymianą plików i podniesienia sharingu na wyższy poziom świadomości. Skoro dzielimy się myślami, linkami, spostrzeżeniami, wymieniamy wiadomości to wymieniajmy się plikami bez ograniczeń. Możliwość integracji z Facebookiem też pokazuje kierunek.

Prostota tego narzędzia leży w obsłudze. Wybieramy osobę lub grupę osób, którym chcemy udostępnić plik albo pliki i aplikacja załatwia resztę. Dociekliwi oczywiście stwierdzą, że to nic innego tylko stary BitTorrent.
W tej chwili projekt jest w fazie Alfa. Docelowo aplikacja zostanie włączona do istniejących klientów BitTorrent takich jak µTorrent i innych głównych klientów tej sieci p2p. Moim zdaniem to świetne posunięcie w kierunku social media opłaci się firmie i poszerzy krąg użytkowników.

Czy jednak wymiana plików będzie na tyle wydajna i bezpieczna aby przebić szybkość i bezpieczeństwo wymiany plików przez Usenet? Nie sadzę. Na pewno utrudni walkę organizacjom walczącym z naruszaniem praw autorskich przez jeszcze większe rozproszenie wymiany plików.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Nowe ograniczenia w korzystaniu z Internetu na Białorusi

Białoruś to taki dziwny kraj, którego władze są w stanie posunąć się do wszystkiego byle tylko utrzymać się na powierzchni....

Close