Home > Artykuły > Czy bać się firm oferujących usenet?

Czy bać się firm oferujących usenet?

kwietnia 16th, 2011

Spotykam się coraz częściej z zachowaniami internatów świadczącymi o coraz większej obawie przed wszelką rejestracją w serwisach dających dostęp do różnych treści.

Spowodowane jest to zapewne zachowaniem takich serwisów jak Pobieraczek czy opisywane ostatnio przeze mnie XP2P.
Internet jest łatwo dostępnym medium i dość łatwo można z niego korzystać. Także koncentrując się na potrzebach młodych ludzi, którzy w pośpiechu najczęściej nie czytają regulaminów serwisów. Można wtedy wykorzystać ich zachowania zamieszczając odpowiednie zapisy w skomplikowanych i pisanych prawniczym żargonem regulaminach. Potem zostaje co najmniej niesmak.

Ja skupiam się na grupach dyskusyjnych czyli przestrzeni zwanej usenetem. Mogę świadomie powiedzieć, że społeczność osób korzystających korzystających z usenetu bardzo mocno piętnuje serwisy stosujące skomplikowane zapisy. W związku z tym znakomita większość firm sprzedających dostęp do sieci usenet nie stosuje podchwytliwych zapisów. Wszystko ma być jasne i ukierunkowane na klienta.

Oczywiście zdarzają się przypadki, gdzie trzeba przedrzeć się przez zapisy regulaminów. Jestem wtedy od tego, żeby pomóc czytelnikom w podjęciu decyzji albo rozwianiu wątpliwości. Korzystajcie z tego.

Czasem strach ma wielkie oczy i okazuje się, że ludzie podają fałszywe dane z obawy przed ściganiem przez firmy. W większości przypadków nic nam nie grozi i nikt nas do więzienia nie wtrąci. Nie ma obaw.

Pamiętajmy, że regulamin na stronie serwisu zawiera zapisy dotyczące usługi i relacji klient-firma. Tam wszystko powinno być. Jeśli mamy jakieś wątpliwości powinniśmy przeczytać regulamin zanim przejdziemy dalej.

Ze swojej strony postaram się pomóc w każdej sprawie w miarę swoich możliwości. Pamiętajcie, że wszystko jest dla nas. I można korzystać z dobrodziejstw usług elektronicznych – w tym usenetu bez obaw. Właściwie ze względu na możliwości techniczne takie jak szyfrowanie SSL czy VPN i firmy, które działają na tym rynku od lat usenet gwarantuje prywatność i ochronę danych użytkowników przy bardzo dobrej jakości połączenia.
Myślę, że jest to poziom niespotykany gdzie indziej.

Także odpowiedź jest krótka: nie warto się bać.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Jak sobie poradzić z usunięciem programu xp2p?

W sieci pojawił się program xp2p i od razu zainteresował wielu internautów. Szczególnie tych, którzy szukają filmów, plików muzycznych. I...

Close