Home > Serwisy NZB > Czy serwis NZBs.org zostanie wyłączony 19 kwietnia?

Czy serwis NZBs.org zostanie wyłączony 19 kwietnia?

nzbsJest wiele ciekawych serwisów indeksujących zawartość Usenetu. Są lepsze i gorsze serwisy, są serwisy płatne i darmowe, różnią się retencją, niektóre pozwalają na wyszukanie interesujących materiałów i pobranie pliku NZB, inne oferują możliwość surfowania po skategoryzowanym już kontencie.

Wśród wszystkich tych serwisów indeksujących takich jak: NZBMatrix, Binsearch, Newzbin2, MysterBin i wielu innych wyróżnia się serwis NZBs.org. Serwis ten jest darmowym serwisem indeksującym ale wymagającym rejestracji. Z tą rejestracją od jakiegoś czasu zresztą był problem, bo wszyscy o niej tylko słyszeli.

Serwis został założony przez człowieka z nickiem lhbandit vel gbandit w 2007 roku. Pisał wtedy na jednym z forów internetowych i zachęcał do korzystania z serwisu. To były czasy kiedy retencja binariów wynosiła około 200 dni. Teraz jest to więcej niż 1320 dni jeśli chodzi o największych providerów.

No dobra ale miało być o NZBs.org. Otóż wczoraj rozeszła się krótka informacja upubliczniona przez twórcę serwisu o jego całkowitym wyłączeniu planowanym na 19 kwietnia. Mówimy o generalnym wyłączeniu serwisu i rezygnacji z jego prowadzenia. Notka jest dość lakoniczna:

2.04.12 – Site closing on April 19th. So long and thanks for all the fish.
Hi, it’s been a good run but it’s time to focus on other things. As such the site will be closing on April 19th.
Thanks for all your support over the last 5 years, its been a blast.

Czy serwis zostanie definitywnie wyłączony? Przekonamy się niedługo. Niby nie ma co płakać, bo istnieje sporo podobnych serwisów. Ale zawsze trochę żal tym bardziej, że projekt żył i był rozwijany przez 5 lat. Mimo rzadkich możliwości rejestracji dla nowych userów serwis był szanowany i chwalony.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Serwisy NZB , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

The Pirate Bay ma licencję na korzystanie z częstotliwości radiowych i przestrzeni powietrznej Grecji

Dowcip na Prima Aprilis czy prawdziwa wiadomość? Jak myślicie? Jakiś czas temu dotarła do mnie informacja, że serwis The Pirate...

Close