Home > Aktualności > Yandex wyprzedza Google i wprowadza na rynek Yandex.Disk

Yandex wyprzedza Google i wprowadza na rynek Yandex.Disk

yandex-diskPowiem szczerze, że już mam dość tych wszystkich informacji o Google Drive i czym to Google ma nas zaskoczyć. Mamy SkyDrive od Microsoftu, mamy DropBox-a, Box-a i inne serwisy. A Google drzemie sobie smacznie. Przynajmniej tak to wygląda od strony użytkownika. A marne 5GB, które mamy dostać za darmo to śmiesznie mało.

Sytuacja robi się mocno nieciekawa dla Google’a. Bo oto Yandex właśnie wypuścił swoje rozwiązanie o nazwie Yandex.Disk. Dla przypomnienia Yandex to firma, która jest właścicielem największej rosyjskiej wyszukiwarki i na tamtym rynku ma 64% całego tortu wyszukiwarek dystansując Google, który ma zaledwie 22% udział (dane z 2011 roku).

W rozwiązaniu Yandex.Disk mamy 10GB przestrzeni za darmo dla zarejestrowanych użytkowników. Dostęp do zasobów możliwy jest z urządzeń wyposażonych w liczące się na rynku popularne systemy: Windows, OS X, iOS, Android i umożliwia synchronizację. Dysk online Yandexa jest zintegrowany z usługą poczty elektronicznej. Załączniki z poczty automatycznie zachowywane są w folderze na dysku online. Yandex nawet wypuścił API dla developerów.

W tej chwili dysk dostępny jest w wersji rosyjskiej. Trwają prace nad wersją angielskojęzyczną. Czy Yandex planował już dawno uruchomienie tej usługi czy ich oferta została wymuszona przez informacje o mającej nastąpić premierze Google Drive nie wiem. Wiem natomiast, że Yandex.Disk dzięki synergii z pocztą elektroniczną Yandex.Mail i innymi usługami sprawi, że Google będzie miało jeszcze ciężej na tamtym rynku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Czy serwis NZBs.org zostanie wyłączony 19 kwietnia?

Jest wiele ciekawych serwisów indeksujących zawartość Usenetu. Są lepsze i gorsze serwisy, są serwisy płatne i darmowe, różnią się retencją,...

Close