Home > Artykuły > MPAA chce zamknięcia serwisów: Fileserve, MediaFire, Wupload, PutLocker i DepositFiles

MPAA chce zamknięcia serwisów: Fileserve, MediaFire, Wupload, PutLocker i DepositFiles

cele-mpaaTo, że od dawna trwa wojna amerykańskich wytwórni filmowych z firmami hostującymi pliki i umożliwiającymi dzielenie się nimi z innymi użytkownikami nie jest nowością. Wiemy dobrze jak wygląda sprawa działań organizacji takich jak MPAA, RIAA czy BREIN. Także próby stanowienia prawa SOPA/PIPA w USA czy ACTA jak również wymuszanie działań na rządach krajów trzecich takich jak np. Hiszpania świadczą o tym, że prawo ma chronić głównie interesy amerykańskich wytwórni filmowych i muzycznych. Nie bądźmy naiwni. Żyjemy w erze globalizacji. Internet jest globalny. Coraz częściej prawo uchwalone w jednym kraju ma wpływ na działania podmiotów poza jego granicami. Tym bardziej jeśli chodzi o taki kraj jak USA.

Wytwórnie hollywoodzkie mają nadzieje, że udana akcja przeciwko MegaUpload to dopiero początek. Następne na celowniku są serwisy: Fileserve, MediaFire, Wupload, Putlocker i DepositFiles. Takie cele nakreśliło sobie studio Paramount Picture jeszcze pod koniec marca tego roku i cele te mają być realizowane przez organizację MPAA.

Według Paramount te serwisy to nie tylko huby służące dystrybucji nielegalnych kopii filmów czy programów TV ale to miejsce zarabiania ogromnych pieniędzy przez właścicieli serwisów i osoby uploadujące pliki. Jasnym jest więc, że kiedy ruch w sieci rośnie to rosną też zyski ze skradzionego kontentu.
Zdaje się, że pewne działania MPAA prowadzone są na wyrost aby przestraszyć hostingi i zmusić je do natychmiastowej współpracy. I takie działania przynoszą efekty.

Źródło: CNET

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Yandex wyprzedza Google i wprowadza na rynek Yandex.Disk

Powiem szczerze, że już mam dość tych wszystkich informacji o Google Drive i czym to Google ma nas zaskoczyć. Mamy...

Close