Home > Artykuły > Czytajmy regulaminy

Czytajmy regulaminy

września 4th, 2009

Internauci maja swoje ustalone zasady postępowania związane z szybkością obiegu informacji, tymczasowością sytuacji i wrażeniem anonimowości w sieci. Nie są one prawidłowe i rozsądne, a w wielu przypadkach stanowią późniejsze źródło kłopotów.
Internauci przyzwyczajeni są do tego, że wiele treści można uzyskać za pośrednictwem Internetu za darmo. Chętnie tez korzystają z okresów testowych dla nowych użytkowników. To bardzo dobre wyjście, bo pozwala zaznajomić się z usługą i podjąć właściwą decyzje – miejmy nadzieje, że świadomą również.

Nie zawsze zapoznajemy się z regulaminami czy warunkami korzystania z serwisu i stanowi to dla nas wszystkich duże wyzwanie, kiedy musimy przebić się przez te wszystkie linijki tekstu napisane drobnymi literami. Po prostu czasem szkoda nam czasu na takie mało istotne rzeczy. A może to stanowić później źródło problemów.

Wiele serwisów w tym także dostawcy Usenetu oferują darmowe okresy testowe. Jest to jak najbardziej wskazane i dobre posuniecie. Przed końcem okresu testowego należy zrezygnować z danej usługi chyba, ze jesteśmy z niej zadowoleni i chcemy ja kontynuować.
Taki model należy uznać za powszechny. Wielu usługodawców oferuje nam także możliwość rezygnacji z usługi od następnego okresu abonamentowego lub po wykorzystaniu całej puli danych (konta blokowe). Jest to powszechne i normalne postępowanie w przypadku dostawców wywodzących się z USA. Inne postępowanie wywołałoby tam natychmiastowe napiętnowanie.

Niektórzy usługodawcy stosują inny model. Otóż brak jasnej rezygnacji z usługi w okresie testowym powoduje zawarcie umowy o korzystanie z serwisu na 12 miesięcy i wymusza płatność z góry. Trudno oceniać takie postępowanie i jego zasadność. Wy powinniście to ocenić. Znam osobiście co najmniej dwa przypadki takiego postępowania. Nie jest ono groźne pod warunkiem, ze czytamy regulamin korzystania z usługi. Według mojej oceny nie powinno to stanowić powodu rezygnacji z usługi jeśli jest ona dobra i świadczona na odpowiednim satysfakcjonującym nas poziomie.

Czytajmy regulaminy i pamiętajmy o braku anonimowości w sieci.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Giganews?

Przez wiele lat Giganews wyznaczał nowe standardy w Usenecie. Nadal jest firmą, która narzuca innym nowe spojrzenie na przyszłość Usenetu....

Close