Home > Artykuły > Giganews?

Giganews?

sierpnia 31st, 2009

Przez wiele lat Giganews wyznaczał nowe standardy w Usenecie. Nadal jest firmą, która narzuca innym nowe spojrzenie na przyszłość Usenetu. To Giganews zapewnia największą retencję binarną i niezrównaną retencję danych tekstowych. To Giganews rozpoczął wyścig na powiększanie czasu retencji i zwiększanie maksymalnej ilości równoczesnych połączeń. Żaden z providerow nie oferuje takich możliwości dotarcia do usługi na najwyższym poziomie z każdego nieomal punktu na świecie.
Od pewnego jednak czasu cześć użytkowników zaczęła zwracać uwagę przede wszystkim na cenę serwisu. Zbiegło się to z kryzysem światowym i pokazało, ze inne firmy zareagowały bardzo szybko na to, co się dzieje i obniżyły znacznie ceny swoich planów abonamentowych.
Giganews nadal pozostał wyznacznikiem wysokiej jakości i postawił na rozwój swoich usług nie zmniejszając drastycznie cen, co przy nowych ofertach konkurencji spowodowało zapewne migracje niektórych użytkowników. Głównym beneficjentem tego ruchu jest Astraweb oferujący nielimitowane konto za 11$ i startujący z nowa ofertą kont blokowych. Za firma Astraweb swoje oferty zaczęli modyfikować również inni providerzy. Ngroups.NET zaczął oferować również konta blokowe i znacznie obniżył ceny swoich usług.
Zarówno Astraweb jak i Ngroups.net zyskały na ilości nowych użytkowników nie pogarszając jakości oferowanych do tej pory usług.
Czekamy na mający wkrótce nastąpić ruch ze strony Giganews. Mam nadzieję, ze firma zaoferuje użytkownikom nową jakość będącą znów drogowskazem dla innych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Alt.Binz – konfiguracja podstawowa

Chciałbym krótko i zwięźle opisać szybką konfiguracje czytnika grup dyskusyjnych (Usenetu) o nazwie Alt.Binz. Jest to jeden z lepszych i...

Close