Home > Aktualności > Dostawcy usenetu przyłączyli się do walki przeciwko cenzurze

Dostawcy usenetu przyłączyli się do walki przeciwko cenzurze

stycznia 19th, 2012

giganews-i-fast-usenet-przeciwko-sopa18 stycznia 2012 kilka serwisów podjęło akcję przeciwko dwóm aktom prawnym w USA: Protect IP Act (PIPA) i Stop Online Piracy Act (SOPA). Oba akty prawne mają być głosowane w Senacie USA 24 stycznia tego roku i mogą diametralnie zmienić obraz Internetu w najbliższej przyszłości i spowodować zamknięcie wielu stron i serwisów internetowych, których codziennie używamy. I nie dotyczy to tylko terenu USA. Wśród firm, które mocno zaakcentowały sprzeciw przeciwko SOPA na swoich stronach internetowych są m.in.:

Google:

google-protestuje-przeciwko-sopa

Reddit:

reddit-protestuje-przeciwko-sopa

Wikipedia:

wikipedia-protestuje-przeciwko-sopa

WordPress:

wordpress-protestuje-przeciwko-sopa

Poparcia udzielili również providerzy Usenetu tacy jak Giganews i Fast Usenet. Podobnie jak Google przesłonili oni swoje loga. To pierwsza taka akcja w Internecie. Ci, którzy nie zauważyli zmian w sieci nadal mogą obejrzeć zmieniony wygląd wymienionych serwisów ze względu na przesunięcie czasu. Tak tworzy się historia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Aktualności , , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

UseNeXT How to

Kiedyś na zajęciach z matematyki miałem nauczyciela, który wszystko wyjaśniał na przykładach. Uczył przedmiotu rozwiązując zadania. I muszę powiedzieć, że...

Close