Home > Facebook > Facebook ma pomysł na współdzielenie plików. Wprowadza Grupy dla Szkół

Facebook ma pomysł na współdzielenie plików. Wprowadza Grupy dla Szkół

kwietnia 13th, 2012

groups-for-schoolsJak wielu z Was już pewnie wie Facebook właśnie wprowadził tzw. Grupy dla Szkół (Groups for Schools). Ten krok zaciekawił mnie o tyle o ile jest to świetny pomysł na serwis gdzie można współdzielić pliki. Bo generalnie tak to zostało pomyślane. Mamy zamknięta społeczność niedostępną dla osób z zewnątrz. Jednym ze sposobów limitacji jest aktywny adres mailowy w domenie szkoły wyższej jak się domyślam.

Możemy dzielić się materiałami z wykładów, notatkami w postaci cyfrowej oraz materiałami video pod warunkiem, że wielkość pliku nie przekracza 25MB i nie jest to plik wykonywalny. Podobno Facebook ma monitorować zasoby pod kątem naruszania praw autorskich. Jak skuteczne to jednak będzie na pewno wkrótce się o tym przekonamy. Na ile ta nowa funkcjonalność jest ciekawa i czy i jak przynależność do grupy będzie wygasać tego jeszcze nie wiem. To dopiero początki tej usługi i dość sceptycznie patrzę na możliwość jej rozwoju w naszym kraju. Myślę, że polskim uniwersytetom bliżej do Google’a niż do Facebook’a.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Facebook , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Merlins Portal zamknięty prawdopodobnie na zawsze

Tuż przed Świętami dowiedziałem się o kłopotach dobrego i cenionego kiedyś serwisu indeksującego Usenet: Merlins Portal. Serwis już wielokrotnie pokazywał,...

Close