Home > Dostawcy Usenetu > XS Usenet wprowadza ograniczenie 25GB na miesiąc dla darmowych kont

XS Usenet wprowadza ograniczenie 25GB na miesiąc dla darmowych kont

kwiecień 13th, 2012

xs-usenetWielu z początkujących użytkowników Usenetu stara się wykorzystać darmowy dostęp do grup dyskusyjnych. Potem przychodzi ochota na coś lepszego i przy dobrym łączu internetowym przepustowość na poziomie 1Mbit/s przestaje wystarczać. Jest to widoczne tym bardziej jeśli pobieramy z Usenetu intensywnie oraz wysyłamy materiały na grupy dyskusyjne. Czynności te da się zautomatyzować jednak nic nie zastąpi dobrego łącza internetowego i dobrego serwera Usenetu klasy Premium, który to można mieć już za równowartość 10$ na miesiąc i mniej. Więcej o serwerach klasy Premium znajdziecie w dziale Serwery.

Jeżeli ktoś korzystał z darmowego serwera i przeszedł na serwer płatny to ten dotychczasowy serwer staje się zwykle serwerem backupowym używanym w przypadku kiedy cokolwiek by się stało z naszym serwerem podstawowym. Od takiego serwera nie można oczekiwać przepustowości serwera klasy Premium i wysokiej retencji. Także kompletność materiałów może budzić wątpliwości i powodować rozterki.

Takim darmowym i popularnym serwerem od jakiegoś czasu był XS Usenet. Ten provider oferował darmowe konto na zawsze z ograniczeniem przepustowości do 1Mbit/s, retencji do 400 dni i tylko 2 równoczesnych połączeń. Serwis stał się na tyle popularny, że provider zdecydował się właśnie na ograniczenie miesięcznego transferu do 25GB co i tak jest dużą wartością. Nie mam dostępu do statystyk ale z ustawionego ograniczenia widać, że serwer służył wielu użytkownikom jako serwer podstawowy i transfer miesięczny wynosił zwykle znacznie więcej niż te 25GB. Ułatwiona rejestracja mogła również stanowić zachętę dla uploaderów. Mimo to największym mankamentem dotychczasowej oferty była ograniczona przepustowość, a teraz jeszcze doszedł limit na konto. Myślę jednak, że i tak znajdą się użytkownicy, którzy będą zakładać kilka kont aby ominąć ograniczenie 25GB miesięcznie na użytkownika.

Niestety zapotrzebowanie na darmowy dostęp do Usenetu jest olbrzymie co widać po ograniczeniach jakie wprowadzają operatorzy. Mam tu na myśli Binload, który otworzył swój serwis dla nowych użytkowników i udostępnił im swój czytnik z wbudowana wyszukiwarką. Serwis był i jest w fazie beta. Skończyło się na tym, że Binload zamknął rejestrację dla nowych użytkowników z powodu ogromnej ilości rejestracji. Nie wspominam tutaj o innych darmowych serwisach, o których możecie poczytać w dziale Darmowe Serwery i na Forum.

Tak więc mimo pojawiających się od czasu do czasu ciekawych alternatyw jeśli chodzi o darmowy dostęp do Usenetu nic nie zastąpi dobrego serwera klasy Premium.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Dostawcy Usenetu , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Facebook ma pomysł na współdzielenie plików. Wprowadza Grupy dla Szkół

Jak wielu z Was już pewnie wie Facebook właśnie wprowadził tzw. Grupy dla Szkół (Groups for Schools). Ten krok zaciekawił...

Close