Home > Serwisy NZB > Forum NZB Royalty zostało wyłączone

Forum NZB Royalty zostało wyłączone

nzbroyalty
Zmasowany atak na Usenet spowodował zamknięcie wielu uznanych serwisów NZB takich jak NZBMatrix. Ale to już historia. Usenet przetrwał i ma się dobrze mimo ciągłej nagonki na wszelkie materiały, którymi dzielą się użytkownicy na grupach dyskusyjnych.

Po zlikwidowaniu najważniejszych serwisów NZB pojawiły się dziesiątki innych. Część z nich znika, inne trzymają wysoką jakość. Pojawili się też nowi providerzy, którzy rejestrując działalność w krajach położonych daleko od USA starają się uciec przed zapisami DMCA.

Takie działanie jest naturalnym sposobem ucieczki przed zamykaniem serwisów przez organizacje producentów audiowizualnych. I to nawet wtedy kiedy serwis nie udostępnia bezpośrednich linków do treści objętych prawem autorskim. Nawet jeśli istnieje tylko podejrzenie takiego działania. Mam wrażenie, że najaktywniejszym rynkiem dla takich działań jest od dłuższego czasu Wielka Brytania.

Potwierdza to ostatnie zamknięcie angielskiego forum o grupach binarnych NZB Royalty, które mimo przestrzegania zapisów DMCA zostało wyłączone. Dlaczego? Bo śledczy z angielskiej organizacji FACT (The Federation Against Copyright Theft) dopatrzyli się nielegalnie udostępnianych treści telewizyjnych:

Date: 12/02/2014 Method of contact: via e-mail to copyright@fact-uk.org.uk
CEASE & DESIST NOTIFICATION RE: UNAUTHORISED DISTRIBUTION OF TELEVISION CONTENT SUBJECT TO COPYRIGHT
INVOLVING: http://www.nzbroyalty.com
To the domain registrants and administrators of the website detailed above.
Investigators at FACT have been examining your site and have noted that it is predominantly infringing TV content that is being made available.
You will no doubt be aware of the conviction of Anton Vickerman, the administrator of surfthechannel.com, at Newcastle Crown Court. Vickerman was sentenced to a four year term of imprisonment. This case has clearly demonstrated that online copyright infringement is a crime and that the courts take a very serious view of those who persistently offend.
FACT requests that you desist from this activity immediately. Failure to do so will result in further investigation which may result in criminal prosecution.
Please contact us at the above listed address or by replying to this e-mail should you have any questions, quoting the above reference number in the subject line of all correspondence.
Thank you in anticipation of your cooperation in this matter.
Yours sincerely
Peter O’Rourke Director of Investigations and Intelligence

Treść listu z Reddit.

Tak więc internet, a przede wszystkim serwisy internetowe oraz wszelkiego rodzaju fora internetowe są stale monitorowane. Przede wszystkim w takich krajach jak USA czy Wielka Brytania. Monitoring jest na tyle sprawny na ile mocne są organizacje zrzeszające producentów w poszczególnych krajach. No ale to już temat na inny wpis.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Serwisy NZB , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

RedTube walczy o swoją przyszłość

W Internecie wiele osób chce zarobić i to szybko bez zbędnego wysiłku. Takie pomysły na zarabianie w internecie nie są...

Close