Home > Dostawcy Usenetu > GIBInews ma problemy i podnosi ceny kont usenet

GIBInews ma problemy i podnosi ceny kont usenet

nowe-ceny-gibinewsW ostatnich dniach coś niedobrego stało się ze stroną GIBInews i usługą Usenet, którą oferowali. Nastąpiły trudności z połączeniami i spadek szybkości. Nie wiadomo było co się stało. Użytkownicy zaczęli się denerwować.

Okazało się , że GIBInews, który kupował usługę i odsprzedawał ją dalej nagle dostał wypowiedzenie umowy o dotychczasowej współpracy. Do środy firma może korzystać z serwerów obecnego dostawcy. Firma została postawiona pod murem i szybko musiała znaleźć nowego dostawcę usenetu. W tej chwili GIBInews wykorzystuje połączenie do centrum danych w USA nowego dostawcy i wkrótce zapewne będzie uruchomione połączenie do europejskiego centrum danych. W każdym razie dla niektórych użytkowników nadal widoczne jest spowolnienie w działaniu.

Do tej pory GIBInews  był to jednym z najtańszych providerów Usenetu w Europie z cenami rzędu 3,5 Euro z możliwością downloadu bez limitów i do tego z ssl ale bez możliwości uploadu. Teraz w związku ze znacznie większymi cenami dostępu do infrastruktury GIBInews musi podnieść ceny aby nadal istnieć na rynku. Niestety ceny rzędu 7 €/miesiąc za konto unlimited bez możliwości uploadu są mało konkurencyjne do ofert takich providerów jak:

-Newshosting 9,99$/miesiąc,
-UsenetServer 10$/miesiąc,
-Easynews NNTP 9,95$/miesiąc,
-Newsdemon 10$/miesiąc,
-Astraweb 11$/miesiąc.

Jeżeli zapłacimy za rok z góry wtedy według zapewnień providera cena spada do 5,84 €/miesiąc. I to jest jeszcze oferta warta rozważenia.

To, co widzimy w przypadku problemów GIBInews to typowe zachowanie rynkowe polegające na zamknięciu dostępu do taniego pasma zewnętrznemu sprzedawcy usługi. Postaram się rozwinąć temat w jednym z następnych wpisów. Myślę, że dotychczasowa oferta GIBInews kilku czytelników zainteresowała, co widać po aktywności na naszym forum o usenecie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Dostawcy Usenetu , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Kim Dotcom tworzy nowy MegaUpload na domenie Me.ga

Wszyscy wiemy jak zakończyła się sprawa z MegaUpload. Pisałem o tym już we wpisach: MegaUpload zamknięty. Założyciel i współpracownicy aresztowani...

Close