Home > Aktualności > GoDaddy wycofuje swoje poparcie dla SOPA po buncie klientów

GoDaddy wycofuje swoje poparcie dla SOPA po buncie klientów

godaddy-wycofuje-poparcie-dla-sopaWielu z nas internautów zna rejestratora domen GoDaddy. To największy rejestrator domen na świecie utrzymujący ponad 45 milionów domen. GoDaddy popierał wdrożenie SOPA (Stop Online Piracy Act) aż do czasu kiedy społeczność internautów zirytowana stanowiskiem rejestratora postanowiła przenieść swoje domeny do innych rejestratorów. Także Wikipedia postanowiła przenieść obsługę domen Wikipedia i Mediawiki do innego rejestratora według reguły, że „ Słowa mogą zmienić umysły ale działania mogą zmienić świat.”: Wikipedia przenosi obsługę domen z GoDaddy.

Zanim informacja rozeszła się wśród internautów na dobre GoDaddy w obawie o swój biznes i twarz wśród internautów zmieniło zdanie i zrezygnowało całkowicie z popierania SOPA: GoDaddy rezygnuje z popierania SOPA.

Tak nagła reakcja w dzień po skrystalizowaniu się działań nie jest w stanie zatrzymać całego ruchu i na pewno odbije się na wizerunku rejestratora. Wikimedia – stowarzyszenie promujące i wspierające Wikipedię podtrzymało swoje stanowisko przeniesienia obsługi do innego rejestratora. Twierdzi, że szkody powstałe przez poparcie GoDaddy dla SOPA i towarzyszących aktów prawnych są tak wielkie, że nie ma sensu utrzymywanie u nich domen. Duża część internautów zapowiedziała, że tuż po Świętach przeniosą obsługę swoich domen do innych rejestratorów. Pozostali rejestratorzy podchwycili ta zapowiedź i oferują zniżki na utrzymanie domen u siebie.

Społeczność internautów to wielka siła. Bez użytkowników internetu nie będzie internetu. Czas aby to zrozumieć i poznać siłę swoich działań. Lista firm, organizacji i osób fizycznych przeciwko SOPA ciągle rośnie: Lista przeciwników SOPA. Po drugiej stronie barykady mamy popierających Stop Online Piracy Act: Lista popierających SOPA. O GoDaddy można powiedzieć jedno: Nie ma to jak strzelić sobie w kolano tuż przed Świętami.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności , , , ,

 1. grudnia 25th, 2011 at 11:23 | #1

  bardzo proszę nie wprowadzac ludzi w błąd powtarzając PRowe kłamstwa godaddy.

  http://www.reddit.com/r/technology/comments/npair/godaddy_has_not_withdrawn_its_official/

  wcale nie wycofali swojego poparcia, chcą tylko by ludzie w to uwierzyli (i jak widac udaje im sie)

 2. Rafal Olszak
  grudnia 25th, 2011 at 14:19 | #2

  Dzięki za komentarz. Źródło, które podałeś jest bardzo ważne i rzeczywiście wygląda na to, ze zagrywka GoDaddy to zagrywka polityczna. Jeśli GoDaddy będzie robiło w ten sposób na pewno stracą reputację jeśli już jej nie stracili. Konkurenci tacy jak HostGator, Name, Namecheap na pewno skorzystają dzięki promocjom na przeniesienie domen utrzymywanych w GoDaddy. Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.

 1. stycznia 17th, 2012 at 23:00 | #1

Czytnik Newshosting dostępny już dla wszystkich klientów. Naprawdę warto skorzystać

  Osobiście czekałem na te informację. Newshosting wreszcie wypuścił gotową wersję swojego czytnika zintegrowanego z przeglądarką Usenetu. Jest to wersja...

Close