Home > Google > Google Drive już w przyszłym tygodniu?

Google Drive już w przyszłym tygodniu?

google-storageJuż pisałem o Google Drive. To tak bardzo oczekiwana usługa i tyle już było terminów odpalenia słynnego już GDrive, że nie wiem czy ten wpis ma sens. Do jego napisania zmusiły mnie nowe przypuszczenia jakoby usługa miała na dobre ruszyć w kwietniu. Wielce prawdopodobne jest, że stanie się to już w przyszłym tygodniu.

Według wstępnych informacji uzyskanych przez Oma Malika z gigaom.com zaprezentowanych w artykule Google Drive: Finally coming this April GDrive ma oferować za darmo przestrzeń 1 GB, co niestety nie wydaje się powalającą wartością. Nie wiemy również czy i jakie będzie ograniczenie co do wielkości uploadowanych plików. Uwzględniając jednak liczbę potencjalnych użytkowników Google mogłoby mieć problem z zaoferowaniem większej przestrzeni. Prawdopodobnie większe pojemności będą oferowane za dodatkową opłatą. Do dysku online Google udostępni program instalowany na komputerze i webowy interfejs użytkownika. Developerzy powinni dostać API do rozwoju aplikacji wykorzystujących GDrive.

GDrive ma na pewno szansę na zyskanie wielu użytkowników preferujących do tej pory Google Docs czy Gmaila. GDrive wydaje się naturalną mocną konkurencją dla Dropboxa.
Ale oferując takie pojemności nie będą w stanie odebrać klientów firmom, które oferują w tej chwili już dyski online o pojemnościach rzędu kilkudziesięciu GB. Także użytkownicy Usenetu do swojego konta często dostają za darmo dyski online. Pojemności rzędu 30GB już nikogo nie dziwią.
Wystarczy wspomnieć, że Microsoft oferuje 25GB za darmo w swojej usłudze SkyDrive. Ogranicza wprawdzie rozmiar uploadowanych plików do 100MB ale są plany zwiększenia tej wartości do 2GB.

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Myślę, że już wkrótce dowiemy się czym GDrive nas zaskoczy. Ale czy ta usługa ma zaskakiwać?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Google , , , ,

 1. ntn
  kwietnia 21st, 2012 at 17:15 | #1

  Wole Dropbox bo nie chce zeby google zbieralo o mnie koljen informacje. A do tego Dropbox w bardzo latwy i darmowy sposob mozna powiekszyc do 20GB

  Jesli ktos chce przestowac DROPBOX (aplikacja do przechowyania danych w chmurze- internecie)
  polecam rejestracje z tego linka:

  http://db.tt/lMBtPB7L

  2,5 GB na start zamiast 2.

  Program pozwala na trzymanie waznych danych w chmurze. Dzieki temu jesli padnie Ci dysk rzeczy zapisanie w DROPBOX sa bezpieczne. Co wiecej masz do nich dostep z kazdego komputer i telefonu z dostepem do internetu. Wystarczy zalogowac sie na www.

  DROPBOX posiada rownież aplikacje na smartfony ktora pozwala na automatyczna synchronizacje zedjec przez wifi lub wifi i 3G. Dziala to tak ze robisz zdjecie i jesli masz polaczenie z netem to jest ono wysylane na konto DROPBOX, a program na naszym PC sciaga je automatycznie.

  Mozesz rowniez udostepniac piliki innym uzytkownikom dropboks jak i osobom ktore nie posiadaja konta.

  Porgram mozna zainstalowac na wielu komputerach i wszedzie miec dostep do tych samych plikow.

  Jesli skasujesz lub zmienisz jakis plik dzieki DROPBOX bez problemu odzyskasz utracone dane.

  POLECAM WSZYSTKIM KORZYSTANIE Z DROPBOX!!

 1. Brak jeszcze trackbacków

Pozew zbiorowy przeciwko właścicielom serwisu Pobieraczek.pl został złożony

Uwaga: Zalecam obejrzenie filmu od piątej minuty. Wcześniejsze obrazki z Gdańska można moim zdaniem pominąć. W piątek 23.03.2012 został złożony...

Close