Home > Aktualności > Pozew zbiorowy przeciwko właścicielom serwisu Pobieraczek.pl został złożony

Pozew zbiorowy przeciwko właścicielom serwisu Pobieraczek.pl został złożony

Uwaga: Zalecam obejrzenie filmu od piątej minuty. Wcześniejsze obrazki z Gdańska można moim zdaniem pominąć.

W piątek 23.03.2012 został złożony pozew zbiorowy przeciwko serwisowi Pobieraczek. Wszystko było możliwe dzięki Hubertowi Osińskiemu i jego działaniom. O jego początkach pisałem już jakiś czas temu we wpisie: Pozew zbiorowy przeciwko serwisowi Pobieraczek.pl?

Zakładając społeczność użytkowników na www.pozywamy-zbiorowo.pl udało się mu doprowadzić do złożenia pozwu przeciwko Eller Service s.c. właścicielowi serwisu Pobieraczek. O ile nie będzie błędów w pozwie i Sąd w Gdańsku zaakceptuje tryb pozwu zbiorowego to do pozwu będą mogły dołączyć następne osoby. Opłata za dołączenie do pozwu zbiorowego wynosi 30 zł. Jeśli nie, każdy z powodów sam będzie musiał wytoczyć proces jeśli zdecyduje się na drogę sądową. Do pozwu zbiorowego przeciwko serwisowi Pobieraczek.pl przystąpiły osoby, które wpłaciły kwotę 94,80 zł oraz takie, które tego nie zrobiły i chcą,  aby sąd ustalił, że takiego obowiązku względem Pobieraczka nie mają. W grupie znaleźli się także ci, którzy domagają się ustalenia braku zobowiązania względem Pobieraczka zapłaty kwoty 100 dolarów. Powodów reprezentuje adwokat Tomasz Lustyk prowadzący Indywidualną Kancelarię Adwokacką.

Tak wiele osób-konsumentów czuje się poszkodowanych przez ten serwis i chwyty reklamowe stosowane przez współpracowników portalu, a kary nałożone przez UOKiK czy potwierdzenie ich przez Sąd nie mają żadnego wpływu na relacje konsument – portal. Wydaje mi się, że to jest naprawdę absurd w takim kraju jak Polska. Można dostać karę, można ją zapłacić ale Ci wszyscy użytkownicy serwisu nadal zostają tam gdzie byli i jeśli nie wejdą na drogę sadową to nadal winni są portalowi te 94,80 zł.

Osobiście dziwnie się czuję jak bardzo można wykorzystać grupy dyskusyjne i Usenet do swoich celów. To medium nie było stworzone do tego, żeby pozyskiwać nowych użytkowników bazując na ich niezaspokojonych potrzebach i nieświadomości. Z drugiej strony dziwie się jak bardzo ludzie dają się nabierać. Raz, że nie czytają regulaminów, dwa, że jeśli czytają to bez zrozumienia, a trzy, że łakomią się na paczkę danych 1GB. A sposób zarabiania na serwisie Pobieraczek wspólników firmy Eller Service to mistrzostwo świata. Oczywiście chwytliwe reklamy przemawiają do osób niepełnoletnich i nieświadomych, że zawierają umowę o świadczenie usługi drogę elektroniczną. To jest największe niebezpieczeństwo. Potem zostaje wielki niesmak. Dlatego wszystkim powtarzam. Czytajcie regulaminy! Nie zawsze można sobie pozwolić na swobodę i zaufanie. Takie akcje i niemoc instytucji powołanych do ochrony zwykłych ludzi powodują wzrost nieufności także w życiu prywatnym. A liczba osób w ten sposób napiętnowanych jest jak myślę całkiem spora.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności , , , ,

 1. Stanisława
  czerwca 13th, 2012 at 11:22 | #1

  Witam,szukam pomocy i chce dołączyć do pozwu a nie wiem jak.Mam 60 lat i nie mam pojęcia jak co pobierać z resztą to mnie nie interesuje.Od jakiegoś czasu dostaje e-maile o zapłatę z tego „pobieraczka”mało tego jest to na zupełnie inne nazwisko jak moje i też mnie straszą za fałszowanie danych sądem.Pytałam informatyka czy to możliwe aby z mojego laptopa pobrano to-to,podobno jak ma się ruter to spryciarze internetowi mogą to zrobić.Proszę mi pomóc bo odchodzę od zmysłów,nie mam z czego zapłacić z reszta za co? Z poważaniem

 2. luksusowyjacht
  czerwca 17th, 2012 at 11:57 | #2

  W żadnym razie nie płąć – to oszuści. Skontaktuj się z radcą prawnym w Twojej miejscowości – jego porady są bezpłatne. Mnie też straszyli dwa lata temu, na policji mówili, żeby nie płacić i radzili zgłosić przestępstwo gospodarcze. Jeżeli nie rejestrowałaś się, a tym bardziej nie podawałaś fałszywych danych, to masz czyste sumienie i możesz iść z tym na policję i pokazać im listy i maile. Pobieraczek nigdy nikogo nie pozwał, bo oszust nie pójdzie się skarżyć, za to oni byli stroną pozwaną. Prawdopodobnie policja doradzi Ci dołączenie do pozwu zbiorowego.
  Powodzenia

 3. Rafal Olszak
  czerwca 17th, 2012 at 13:46 | #3

  @luksusowyjacht
  Wszystkich nas bulwersuje Pobieraczek. Nie można być spokojnym kiedy otrzymuje się listy sformułowane tak, że „ich treść miała na celu zastraszenie konsumentów, wprowadzenie w błąd, aby ostatecznie zdecydowali się uregulować należność za usługę”. Proszę jednak wszystkich o uważanie na słownictwo i oskarżenia. Szczególnie polecam zapoznanie się z ostatnią decyzją UOKiK z maja tego roku: http://www.usenet.info.pl/pobieraczek-pod-presja-kolejne-kary-pieniezne/ . Na dole tego wpisu jest link do uzasadnienia decyzji. Wypunktowane są wszelkie niedozwolone praktyki serwisu.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Dyski 60 TB. Wzrost retencji danych w usenecie niezagrożony

Pamiętam jak w maju zeszłego roku Seagate zaprezentował 3,5 calowy dysk twardy, w którym gęstość upakowania danych wynosiła 625 gigabitów...

Close