Home > Artykuły > Google Groups?

Google Groups?

stycznia 27th, 2010

usenet Google bardzo skutecznie potrafi dobierać portfolio usług i produktów. Także Usenet nie mógł zostać pomięty przez Google. I tak w 2001 Google przejęło archiwa Usenetu po firmie Deja News. Historia jest dość ciekawa, bo w 1985 zostało założone publiczne archiwum Usenetu przez niejakiego Steve’a Madere’a pod nazwą Deja News. Jedną z zalet było to, że archiwum utrzymywało wiadomości w nieskończoność a poza tym oferowało nowatorskie metody przeszukiwania. Jednak z czasem firma zaczęła przekształcać się w portal zakupowy. Firma w 2000 wpadła w kłopoty finansowe i serwis został sprzedany eBay-owi, który wchłonął i wykorzystał część zakupową. Google odkupiło archiwa i zmieniło nazwę na Google Groups poszerzając archiwum o prywatne dane zebrane wstecz do 1981 roku stając się tym samym największym repozytorium danych tekstowych w Usenecie.

Google Groups czy klasyczny Usenet?

Powiedzmy sobie jasno, ze Google Groups to zasoby tekstowe więc jeśli chodzi o binaria nie mamy czego tam szukać.

Jeśli potrzebujesz dużej retencji danych tekstowych czyli interesują Cię informacje pisane to do wyboru masz dwie możliwości:
Google Groups – archiwa Usenetu aż do 1981 roku,
Giganews – archiwa Usenetu na 2409 dni (prawie 7 lat, stan na dzień pisania postu) wstecz.

Jeśli chcesz korzystać z szerokich zasobów tekstowych i zasobów binarnych – nawet tych umieszczonych na 537 dni wstecz (prawie 1,5 roku, stan na dzień pisania postu) to wybór jest jeden:Giganews.

Jeśli interesują Cię przeważnie zasoby binarne a wiec filmy, zdjęcia etc. to nie zwracamy uwagi na retencje danych tekstowych a i retencja danych binarnych nie dla wszystkich musi być priorytetem. Wybieramy wtedy najkorzystniejsza ofertę cenowa na dostęp do Usenetu.
Jeśli chcesz dobry i tani Usenet to wybor jest ogromny: Astraweb ze względu na retencję i niska stawkę za konto unlimited bije pozostałych. Warto zwrócić uwagę na tani Supernews z jedna stawką za usługi.

Jeśli jednak chcesz mieć najlepsze rozwiązania , wszystkie możliwe usługi i dodatkowe produkty w pakiecie to zostaje Giganews.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Usenet Top 4 wg opinii naszych czytelników

Na podstawie danych zebranych od naszych czytelników czołówka firm oferujących płatny dostęp do Usenetu w ostatnim kwartale nie zmienia się...

Close