Home > Artykuły > Infobrokerzy a Usenet

Infobrokerzy a Usenet

„Usenet a zawód infobrokera” ciąg dalszy…. W dobie zyskującej na znaczeniu pracy zdalnej i zalewu informacji zawód Infobrokera daje możliwość uzyskania w szybkim czasie odpowiedzi na nasze pytania i uzyskanie ich oceny . Od pewnego czasu widzę zwiększone zainteresowanie zawodem Infobrokera o czym można przekonać się obserwując rynek i nowopowstające kierunki studiów. Jest to wspaniała możliwość zarobkowania dla osób ze sporą wiedzą – zarówno szeroką jak i specjalistów w danej dziedzinie. Osoby ze znajomością języków obcych – szczególnie tych mniej znanych mogą tu znaleźć dla siebie interesujące propozycje. Osoby znające specyfikę danego kraju i oferujące zdobywanie informacji, ocenę rynku etc. także znajdą tutaj swoje miejsce. Bo zawód Infobrokera to świadczenie usług polegające na poszukiwaniu i selekcji informacji czyli pracy, polegającej na korzystaniu m. in. z technologii informatycznych w dowolnej odległości od miejsca gdzie należy dostarczyć efekty pracy. Jest to zawód przyszłości dający wielkie możliwości pracy zdalnej.

W swojej działalności Infobrokerzy wykorzystują źródła online i offline, znajomość internetu, możliwości korzystania z darmowych i płatnych baz danych, archiwa i biblioteczne bazy danych, kontakty biznesowe i oczywiście odpowiednie oprogramowanie. Część z nich korzysta przy tym z potęgi Usenetu jako wielkiego zaplecza informacji z całego świata. Uzyskują dzięki temu dostęp do wielu informacji pogrupowanych tematycznie a także mogą zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła kierując swoje zapytania bezpośrednio do określonych obszarów świata, bo należy pamiętać, ze Usenet to przede wszystkim bardzo rozbudowane grupy dyskusyjne świata anglojęzycznego , hiszpańskojęzycznego etc. Wielu Infobrokerów z USA czy Niemiec doceniło użyteczność Usenetu w swojej działalności. Może i Ty zechcesz uzyskać przewagę konkurencyjna na rynku?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Czytniki grup dyskusyjnych

Na rynku mamy dość spory wybór czytników grup dyskusyjnych (ang. Newsreaders). Nie wszystkie potrafią zaspokoić nasze potrzeby związane szczególnie ze...

Close