Home > Dostawcy Usenetu > Jak PayPal zbanował kilku operatorów usenetu

Jak PayPal zbanował kilku operatorów usenetu

paypal-deniedPayPal aktywnie działa w kierunku przeciwdziałania łamaniu jakichkolwiek praw autorskich i banuje konta serwisów. Wystarczy tylko samo podejrzenie łamania odpowiedniego punktu z aktualnego regulaminu Paypal-a.

Następuje natychmiastowe zamrożenie pieniędzy na koncie PayPal i odcięcie finansowania działalności serwisu.

Działania PayPal-a spowodowały, że w tym roku stał się wyjątkowo znany z agresywnej postawy wobec serwisów BitTorrent, hostingów plików, serwisów indeksujących usenet. Nastąpiło także przeniesienie tej polityki na nielicznych na szczęście providerów usenetu.

Duzi gracze potrafili się dogadać i nie mieli żadnej przerwy w działaniu. Przykładowo Astraweb, po krótkich problemach z płatnościami PayPal powrócił do współpracy. Nie udało się to jednak kilku niewielkim operatorom usenetu z Holandii takim jak XSUsenet, EasyUsenet, WonderNews i Usenet4U. Ich konta zostały zamrożone na 180 dni i stracili możliwość rozliczania użytkowników przez PayPal. Sprawa została rozegrana przez PayPal z końcem listopada i nie była nagłaśniana. Te serwisy usenet nadal działają chociaż chodzi o kwoty wynoszące czasem co najmniej kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Tak naprawdę to pierwszy taki przypadek kiedy PayPal konkretnie zbanował operatorów usenetu. PayPal jest na tyle znaczącym operatorem płatności elektronicznych, że może wykorzystywać swoją pozycję we współpracy z klientami. Czy zachowanie PayPal-a jest uzasadnione?

Żądania PayPala potrafią być tak wygórowane, że część serwisów nie jest w stanie ich spełnić. W przypadku hostingów plików Putlocker i MediaFire PayPal chciał mieć możliwość monitorowania pobieranych i uploadowanych plików, monitorowania aktywności użytkowników etc. To dawałoby pełną kontrolę nad serwisem i dostęp do danych o użytkownikach. Inna rzecz to to, czy PayPal skorzystałby z tych uprawnień.

Więcej rozważań na ten temat jednym z poprzednich wpisów: PayPal na straży praw autorskich .

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Dostawcy Usenetu , , , , ,

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

Wyprzedaż z okazji końca świata w NewsgroupDirect

Według NewsgroupDirect koniec Świata jest blisko więc równie dobrze możemy na koniec naszego życia zakupić konto Usenet w promocji. W...

Close