Home > Artykuły, How to, Programy > Jak wyszukać pliki .NZB?

Jak wyszukać pliki .NZB?

W artykule o ściąganiu binariów z Usenetu napisałem o stronach indeksujących potrzebnych do wyszukiwania plików NZB. Teraz troszkę więcej o tym bardzo przydatnym i oszczędzającym czas narzędziu.
NZB jest formatem pliku opartym na XML-u umożliwiającym pobieranie wiadomości z serwerów Usenetu. NZB daje możliwość szybszego i sprawniejszego wyszukiwania danych i nie wymaga ściągania nagłówków wiadomości. Osiągamy to dzięki stronom internetowym tworzącym nam wynikowe pliki NZB z tego co chcemy ściągnąć. Pliki otwieramy potem za pomocą czytnika grup dyskusyjnych i ściągamy z Usenetu mając wcześniej odpowiednio skonfigurowany wspomniany już czytnik grup dyskusyjnych do połączenia z wybranym dostawca Usenetu.
Technicznie wygląda to tak, ze każda wiadomość w Usenecie ma swój identyfikator. Kiedy duży plik zostaje wysłany do serwera grup dyskusyjnych to zwykle jest on dzielony na wiele mniejszych wiadomości z odrębnymi identyfikatorami. NZB umożliwia czytnikowi grup dyskusyjnych odczytanie identyfikatorów z pliku NZB, ściągnięcie ich i zdekodowanie wiadomości w plik binarny używając zwykle formatu yEnc.

Polecane wyszukiwarki plikow NZB, darmowe bez potrzeby rejestracji

 1. Binsearch
 2. Newzleech
 3. Nzb index
Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Artykuły, How to, Programy , , , , ,

 1. ciekawy
  lipca 17th, 2009 at 13:38 | #1

  no wreszcie nie musze szukac jak szukac nzb hehe

 1. Brak jeszcze trackbacków

Giganews zwiększa liczbę równoczesnych połączeń dla wszystkich kont

Firma Giganews wprowadziła znaczące zmiany w swoich planach abonamentowych. 11 lipca zostały wprowadzone zmiany dotyczące konta Diamond – użytkownicy tego...

Close