Home > Aktualności > MediaFire blokuje ruch z wyszukiwarki plików FilesTube

MediaFire blokuje ruch z wyszukiwarki plików FilesTube

kwietnia 23rd, 2012

mediafire-blokuje-plikWielu z Was zna zapewne serwis FilesTube.com – projekt stworzony przez szczecińską firmę Red Sky i jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych w Stanach Zjednoczonych. To nic innego jak wyszukiwarka plików multimedialnych. FilesTube nie przechowuje plików na swoich serwerach tylko je indeksuje.

Wielu z Was czytało też mój wpis o serwisach będących na cenzurowanym: MPAA chce zamknięcia serwisów: Fileserve, MediaFire, Wupload, PutLocker i DepositFiles jak również poprzednie wpisy o zamknięciu serwisu MegaUpload. W każdym razie od tamtego czasu hostingi plików są na cenzurowanym i szczególnie zaciekle zwalczane są przez branżę filmową w USA. Sprawa jest na tyle poważna, że Rapidshare ograniczył transfer na swoich darmowych kontach i bardzo mocno pracuje nad legalnością swojego biznesu stosując coraz nowsze zabiegi Public Relations.

Podobną drogą idzie MediaFire chcąc uciec spod topora i wprowadza nowe ograniczenia dla użytkowników, którzy do tej pory traktowali ten hosting jako miejsce dystrybucji materiałów audio i video z naruszeniem praw autorskich.
MediaFire zaczął właśnie blokować ruch przychodzący z wyszukiwarki FilesTube. Jeśli użytkownik znajdzie plik multimedialny na FilesTube i zechce pobrać jego zawartość z MediaFire wtedy przywita go komunikat o zablokowaniu z powodu naruszenia zapisów regulaminu usługi. Uzytkownik zobaczy obrazek zamieszczony na początku wpisu i tekst:

File Blocked for Violation
The file you requested has been blocked for a violation of our Terms of Service.
If you believe you have reached this page in error, please contact support.

Oczywiście wystarczy skopiować link do okna przeglądarki i uda się pobranie pliku. Także zagranie jest typowo pod publikę, bo dość łatwo każdy z użytkowników może skorzystać z plików znajdujących się na tym hostingu. Nie zablokuje to także możliwości indeksowania zawartości MediaFire przez FilesTube.
Zresztą sam FilesTube na Facebooku wskazuje dokładnie jak rozwiązać ten problem: MediaFire problem:

mediafire-problem

Jak widać sprawa robi się wesoła i mamy do czynienia z ciekawą rozgrywką. W tej chwili rozgrywa sie walka o przetrwanie na rynku serwisów takich jak Rapidshare czy MediaFire. Na razie cicho jest o pozostałych serwisach takich jak Fileserve, Wupload, Putlocker i DepositFiles. Myślę jednak, ze wkrótce będziemy mogli o nich usłyszeć.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter

Aktualności , , , ,

 1. Fsh
  kwietnia 23rd, 2012 at 11:34 | #1

  muhaha i dobrze :)

 2. krzysiek
  kwietnia 23rd, 2012 at 12:42 | #2

  Wupload już wyłączył możliwość pobierania plików zupełnie, podobnie jak wcześniej Filesonic. Na chwilę obecną tylko właściciel konta może się zalogować i zabrać swoje pliki.

 1. Brak jeszcze trackbacków

Sprawdź czy konto Premium w XS Usenet to dobry wybór

Skoro już rozpisałem się ostatnio o XS Usenet i darmowej ofercie tego serwisu to fajnie byłoby rzucić okiem co proponują...

Close